лице 4 повеќе лице слотови

morrisons ранливи домашна испорака слотови

Норвешка предложи зајакнување на својата постоечка коцкање монопол од страна на напукнување долу на меѓународно лиценцирани онлајн коцкање оператори' рекламирање и банкарство.Извештај објавен оваа недела од страна на Министерството за Култура, тврди меѓународната обложување оператори reaped 9% од земјата е вкупно игри на пазарот на приходите во 2013 година лице 4 повеќе лице слотови.
Коцкање во Норвешка би требало да биде ограничена на Norsk Ѓубрето (коцкање, лотарии) и Norsk Rikstoto (коњ тркачки) монополи.Се вели во извештајот на меѓународната фирми се одговорни за 90% од сите телевизиски обложување рекламирање.Ова создаде забуна во умовите на норвешката punters, 42% од нив веруваат дека рекламира компании биле законски дозволено да нудат услуги во Норвешка.Дополнителни 20% не се сигурни како да го сајтови' правен статус.Во октомври, Норвешка гејминг регулаторот предупреди 24 онлајн оператори да запрат со своите "нелегални маркетинг" ПОБРЗО.Норвешка влада во моментов е да има дијалог со нивните колеги во велика БРИТАНИЈА за да се види дали притисок може да биде предизвикана да ги сноси на велика БРИТАНИЈА-врз основа на коцкање фирми да запрат со своите норвешки јазик маркетинг.Норвешка, исто така, има намера да ја разјасни неговата постојните коцкање реклама забрана од beefing до релевантните делови од норвешката Радиодифузија Дело.Норвешка сака банки на повеќе стриктно се почитува забраната за обработка на плаќањата за онлајн коцкање фирми.Банките ќе се бара да поднесат годишните извештаи за трансакции со онлајн коцкање друштва и трети лица за плаќање процесори.Норвешка предложи поголема географска ширина, во вид на игри на државните монополи може да понуди онлајн, вклучувајќи лотарија на продажбата и "повеќе атрактивни" видови на бинго.Извештајот укажува на спојување на земјата Игри Акт, игри на Среќа и законот Totalisator Дејствува во еден акт со кој ќе им овозможи "поголема слобода за владата игри компании да се вклучат во само-регулатива." Комитетот зад извештајот, исто така, фрлија своите критичко око на социјален и мобилни игри, кои не се упатени од страна на тековното законодавство.Комитетот смета дека студијата е потребно да се утврди дали игри кои "содржи функционалноста за коцкање .. лице 4 како да се добие повеќе индивидуални слотови. значи дека тие треба да се сметаат за игри на среќа." ЦРЕША на КЛИЕНТОТ во СПОРОТ ЏЕКПОТ На владата, најверојатно, ќе се зајакне својот напад на неовластено оператори со повикувајќи се на онлајн фрустрации неодамна искусни од страна на 25-годишен норвешки коцкар.Во ноември, Нина Ларсен Kvam мислев дека таа ќе освои NOK 842k (US $119k) џекпот играње слотови на Цреша AB е Малта-лиценцирани Spilleautomater.com сајт.Сајтот тврди џекпот беше грешка поради технички недостаток, се прашува Kvam да адвокат нагоре, по што Kvam тврди Цреша понудени нејзиниот NOK 30k во надоместок е предвидено таа да се задржи мајката за cockup лице 4 златни повеќе лице слотови. Kvam не залак и ја зеде случај на норвешки медиуми. Spilleautomater извршен ДИРЕКТОР Marius Андерсен кажано Телевизија 2 дека компанијата резервирано право да празнина влогови во случаи на системот грешки.Цреша рече портпаролот на слотот во прашање е ново, има само воведена на Ноември morrisons ранливи домашна испорака слотови. Набрзо по лансирањето, на слотови на услуги информирани Цреша дека тоа има "одлучи да ја исклучите оваа особено игра за сите своите партнери" по утврдување дека играта беше плаќа "повеќе пати добивки, како што е наведено во плати-табела." Цреша нарече погрешни џекпот "многу жално инцидент" за која е "многу жал." Сепак, Цреша, тврди дека тој имал "направи сè од книгата и се убедени дека ова ќе биде потврдено од страна на сите релевантни правно лице или орган." Kvam предложи таа има намера да ги преземе работите во Норвешка на полицијата во обид да ги принудат Цреша да се направи со парите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre morrisons слотови за домашна испорака.