најблиску индискиот казино до сан франциско

riaperture продажба слот емилија romagna

Нови Смрека Истражување броеви се предвиди бруто wagers на само под $520 милиони од 2021 Новите независни истражувачки податоци од Смрека Истражување покажа дека бруто wagers од VR (Виртуелна Реалност) коцкање ќе расте од нешто над $58.5 милиони евра оваа година, за само под $520 милиони од 2021, што претставува зголемување од 800 проценти, компанијата ги советува во соопштение понеделник.Смрека е најновите истражувања, Мобилни и Онлајн Коцкање: Казина, игри на Среќа, Обложување & VR 2016-2021, најде дека VR коцкање deployments во текот на следните пет години ќе биде концентрирано во e-казино простор, кој ќе потенцијално понуди извонредно, реалниот свет на VR локации.Сепак, истражувач, предупреди дека високата цена на VR уреди ќе го инхибираат степен на корисникот за донесување, со addressable база на краток и среден рок во голема мера ограничена до почетокот на adopters.Сепак, истражувањето авторот Lauren Foye тврди дека првичната корисникот база ќе главно се состојат од паметен телефон VR играчи, заедно со корисниците на врвот-на крајот на Компјутери кои бараат највисоко верност искуство.Според Foye, "Тие ќе бидат заедно со лажат муштерии, често високо-ролки, на тој начин што резултира во релативно голем просек облог помеѓу овие early adopters."Растот во казино VR следи трендот за казино на секторот како целина да се доведе на мобилен и на интернет игри на пазарот во однос на wagers, со овој сектор сметководство за над 40 отсто од вкупниот бруто коцкање wagers од 2021.Други клучни наоди од Смрека студија вклучуваат:* Размена на вложување повеќе ќе го сметка за поголем дел од мобилните и онлајн коцкање индустрија во однос на wagers направен, со Западна Европа се далеку доминантна учесник;* Додека на лотарија индустрија се уште се гледаат влијание од ефективната забрана на онлајн операции во Кина, Смрека верува дека овој пазар ќе видите закрепнување од 2016 година па наваму, како истражувач предвидува на укинување на забраната, како резултат на новата регулатива;* Технологија гиганти од Samsung на Facebook се сите обложување дека VR ќе ги тргнеме со потрошувачите;* VR на пазарот се очекува да експлодираат со хардвер приходи од слушалки, додатоци и 360 степени камери поставени за да стигнат до над $50 милијарди долари од 2021, од 5 милијарди долари оваа година; Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година најблиску индискиот казино до сан франциско. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најблиску индискиот казино во сиетл.