хард рок тулса слот машини

воз распоред сиднеј да казино

Властите во Макао се удрил нелегална bookmaking рекет што се одржа HK$5bn (£379m) на Светското Првенство влогови во една недела, според Јужна Кина Пост хард рок тулса слот машини. Полицијата уапси 22 осомничени по нападот на анонимен хотел во специјалниот административен регион на Кина тешко вкупно vs мека вкупно blackjack.
На синдикатот беа наводно користење на три соби во хотел како седиште, преземање на влоговите во текот на телефон, и на интернет. Портпарол за Макао полицијата, Suen Kam-фаи, тоа се нарекува најголемата обложување случај во историјата.

Истражителите запленети HK$2m во готово, заедно со десет компјутери, мобилни телефони и обложување лизга, еден на кој укажа еден влог на HK$40m воз распоред coffs пристаниште до казино. Втор коцкање синдикатот беше разби во истиот хотел часа подоцна, со полициски апсење на четири Кинески мажите воз распоред сиднеј да казино. Рациите беа дел од меѓународната операција, организирана од страна на Интерпол и на Хонг Конг полицијата, кои се формира работна група со Макао и Guandong провинција органи за справување со нелегално обложување преку осум Азиските земји во текот на Светското Првенство воз распоред taree да казино. Доха-врз основа на мониторите Меѓународниот Центар за Спорт за Безбедност предупреди дека во некој Може да го пријави дека Азиските доминираат криминални групи се перење повеќе од US$140bn во нелегално обложување спортски годишно.

Минатата недела, 58 луѓе беа уапсени во Тајланд, во врска со нелегални фудбалско обложување fietstas умре op слот кан.