источна азија коцкање всушност мека nyt крстозбор

најголемите слот машина исплата некогаш

ZenSports, која се обидува да го воспостави својот спортски обложувања пазарот во сад, има поднесе барање за лиценци Тенеси и Вирџинија.Компанијата cofounder и извршен ДИРЕКТОР Марко Томас рече дека компанијата ќе се бара одобрение за да ги понуди своите онлајн пазарот, кој е како спортски обложувања размена, каде што играчите може да се постави облози и да се преземе акција на нив од другите играчи.Во својата peer-to-peer модел, ZenSports наплатува надоместок во рамките на vig или сок sportsbooks место на шансите.Томас има рече дека неговата такса е значително понизок од она што другите sportsbooks полнење.Сепак, Тенеси е спортски обложувања правила бараат sportsbooks да се одржи на 10 проценти се одржи, бројка поголема од повеќето sportsbooks' маргините.Доколку се одобрени за peer-to-peer, Томас рече ZenSports ќе биде во можност да се прилагоди на надоместоци со цел за задоволување на државните потреби.Во моментов, четири sportsbooks работат во Тенеси.Тие се Action247, BetMGM, DraftKings, и FanDuel.Покрај ZenSports, Черчил Падови' BetAmerica, Вилијам Хил, и Дин Места, исто така, наводно, се применуваат за лиценца во државата.Како Тенеси, спортското обложување во Вирџинија ќе биде онлајн само.Државата одобрени спортски wagering како дел од проширената игри закон кој е, исто така, дозволувајќи им на казина да работат во одберете Вирџинија заедници.Казина, најверојатно, нема да се отвори за некое време.Сепак, Вирџинија Лотарија очекува да одобри обложување спортски апликации можеби како почетокот на јануари.За разлика од Тенеси, иако, Вирџинија ќе капа бројот на sportsbooks дека може да работи.Сепак, законот им дава на лотарија некои флексибилност таму.Лотарија мора да го одобри најмалку четири лиценци за спортско обложување апликации и не повеќе од 12 источна азија коцкање всушност мека nyt крстозбор. Претходно овој месец, во Вирџинија, Лотарија призна тоа доби 25 апликации пред неговото Октомври источниот брег покер турнир распоред. 31 рок.Тоа не ги објави имињата на кандидатите источниот брег покер турнеја mgm. "Високото ниво на интерес од страна на национални и меѓународни спортски обложувања оператори потврдува Вирџинија напорите на штрајк соодветна и одговорен рамнотежа во својот регулаторната програма за легализација на спортско обложување", изјави Вирџинија Лотарија Извршен Директор Кевин Сала во една порака.Покрај ZenSports, друг спортски обложувања компанија која има потврдена неговата примена Дин.НАС-базирани ZenSports има нудат своите пазарот на меѓународно ниво за две години, и ја промовира употребата на свој cryptocurrency за облози.Томас има рече работат во САД е главна цел на компанијата.Во август, компанијата најави и договор со Стратешки Игри за Управување со тоа дава ZenSports опција да се купи Големи Тркала Казино во Lovelock, Nev.Покрај тоа, таа, исто така нуди опција да работат на sportsbook на Baldini е во Искри.Со што се занимаваат, ZenSports се применуваат за спортско обложување лиценца во Невада, која ќе ви овозможи да работат на својот пазар.Во септември, компанијата затворени во круг на семе финансирање.Таа доби речиси $1.5 милиони евра, со вредност од $8 милиони евра..Покрај Тенеси и Вирџинија, ZenSports, исто така, е eying на Колорадо спортски обложување на пазарот. најголемите слот машина исплата некогаш.