кога ќе дарвин казино повторно отворање

д-р слот за бесплатен дневен врти

Јапонија, Спиење Гигант на казино игри, е повторно размислува за легализирање казина, отворањето на пазарот кој би можел да биде втор најголем во светот по Макао, според аналитичарите.Јапонија дојде многу блиску да се легализира казина во 2014 година, кога беше рече дека на пазарот може да биде во вредност од $40 милијарди долари годишно, иако ова беше пред забавувањето на економската активност во Кина.2014 казино законот беше кулминација на дебата на која биле беснее од деведесеттите години и беше поттикна од Премиерот Shinzo Abe е "Abenomics" економска програма.Ентузијастички поддржувач на казино игри, Abe видов легализација како дел од неговата "Јапонија е Назад" иницијатива, која се вклучени развивање на проактивни стратегии за да се стимулира раст во економијата, како и зголемување на туристичките бројки за 20 милиони евра годишно од времето на 2020 Токио и олимписките Игри.Ова е двојно фигурата тоа беше во 2014 година, тоа беше се надева дека законодавство би можел да биде усвоен во времето за првиот казина да биде отворена за време на олимписките Игри.Дека пловилото има сега пловеа, но казино поддржувачи се надевам дека Интегрирани Места Промоција Сметка може да биде брз-следи, така што првото одморалиште може да биде отворена од страна 2023, да помогне да придонесе за пост-Олимпискиот ревитализација.Во петок, Јапонија парламентарни работи комитет ќе ги исполнат за да се утврдат законодавната агенда за вонредни Исхрана сесија, што трае од крајот на септември до крајот на ноември, и казино легализација е веројатно да бидат високо на агендата.Во меѓувреме, на парламентарна комисија е на состанокот во Токио оваа недела за да разговара за законодавство.Претходните сметки имаат историски се среќаваат опозицијата од Будистички влијание Komeito партија, владеачката Либерално Демократска партија главниот коалиционен партнер.Сепак, законот има моќни поддршка, вклучувајќи го и Премиерот и Јапонија министер за финансии, Taro Асо.Што моќна коалиција понатаму е поддржано од страна на мнозинството на кабинетот, кои се, исто така, зад казино законодавство, како и Yuriko Koike, Токио е гувернерот.Сите сино-казино чип компании се желни да се здобијат со основа во земјата, со LVS, Genting, MGM и Melco Круна на сите pledging да се инвестира кога ќе дарвин казино повторно отворање. LVS Претседател Шелдон Adelson рече дека во 2014 година дека неговата компанија ќе инвестира $10 милијарди долари на пазарот, ако е потребно, "во готово." "Јас сум рекол дека, за оваа есен, Исхраната може да reintroduce прашањето за легализирање игри, и ако тие не, ние сигурно ќе биде таму, како земја кандидат за членство.И ние имаме неверојатна исконски објекти да се изгради," рече Adelson на неодамнешната LVS заработка повик кога ќе danville ил казино се отвори. "Би сакал да биде во Јапонија.Имаме цела книга полна со [дизајни на] исконски згради кои речиси секој град ќе бидат горди да го имаат." д-р слот 20 слободен врти.