најдобри во слот опрема леле shadowlands

мелници слот машина сериски број пребарување

Живеат Турнир ажурирање гледа Марвин Rettenmaier ја донесе конечната табела на Ауси Милиони, огромен број се претвори за WPT Borgata и Zbib води EPT Deauville Ден 1B Марвин Rettenmaier продолжи својот добар почеток до 2014 година со прикажување на конечната табела на Настанот #3: 1,100 Долари No-Limit Hold ' em (NLHE) на Ауси Милиони, каде што тој заврши на 9 место за $5,985 пари најдобри во слот опрема леле shadowlands. Rettenmaier не беше само познато лице во финалето со 2010 Ауси Милиони Главниот Настан шампион Tyron Krost (3), и Hendon Моб знаме eater Кејси Kastle (5) исто така во микс.Конечниот победник беше Мауро Sassano кој го зеде $30,497 првата награда по победата над Елизабет Montizanti во главите нагоре акција.Тоа беше само Sassano четвртиот живеат пари од неговиот живот и неговиот прв пет слика резултат.Конечна Табела Резултати 1.Мауро Sassano – $30,497* 2.Елизабет Montizanti – $28,497* 3 најдобри во слот опрема леле класичен.

Tyron Krost – $18,810 4.Стивен Swalling – $13,680 5.Кејси Kastle – $11,970 6.Сем Vakili – $10,260 7.Брент Николс – $8,550 8.Андреј Стар – $6,840 9.Марвин Rettenmaier – $5,985 10.Леон Сребро – $5,130 * Означува справи Тод Rebello Води Ден 1B WPT Borgata Зима Покер Отвори браник областа на Ден 1B на WPT Borgata Зима Покер Отворете го видов 450 играчи однапред од огромна областа на 806 лица и Тод Rebello беше човекот со најголемо чип пакетот во областа стои во 229,825 чипови високи.Во еден убав допир на Borgata вратени неговиот купи-за завршувањето на денот, како на чип лидер.Оваа фантастична Ден 1B покажува значи дека вкупниот поле големина стои во 1,229, правејќи го втор по големина WPT Главниот Настан во патувања во историјата.Интересно, трите најголеми области во WPT историја сите дојде во Borgata па можете да видите зошто тие се менуваа WPT Светското Првенство на оваа популарна место.Играчи кои малку пословичен прашина вклучени WPT Лигата на членови на Клубот, Chino Rheem, Џонатан Малку и Мет Waxman.Абонос Kenney, Ванеса Selbst и Bryn Kenney исто така на чело на ист начин.Оние кои однапред се вклучени WPT Шампионите членови на Клубот Мајк Linster, Comel Cimpan, Шон Cunix, Енди Frankenberger и легендата дека е Мајк Sexton мелници слот машина сериски броеви. Ayman Zbib Води Ден 1B EPT Deauville Тоа не е често дека WPT фанфари на EPT за присуство бројки, но тоа е токму она што се случило, како и на две турнир организаторите на плоштадот надвор од секоја страна на Атлантикот.Ден 1B на EPT Deauville видов 433 играчи се седне да се дуел, и иако регистрација ќе остане отворен додека не почне на 2 Ден, тоа изгледа како WPT Borgata Зима Покер Отворен ќе биде кршење на Deauville настан во текот на нето во однос на играчот броеви.Чип лидер беше Ayman Zbib кои cashed во овој ист настан назад во 2012 година за 81st место заврши.Човекот од Либан заврши денот со 181,400 чипови што значи тој ќе биде Ден 2 чип лидер кога акција продолжува на пладне (EST).Излегува од Денот 1B областа вклучени Стив О'Dwyer, Џејк Коди и актуелниот шампион Реми Castaignon.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мелници слот машина сериски број пребарување.