казино блиску до tallahassee

вашингтон

Исклучување на државната погоди туристичката индустрија ќе го чини Јужниот дел на Невада економија на околу $38.9 милијарди долари, на Невада Одморалиште Асоцијација, рече во петокот.Здружението ги повика Невада е конгресот делегацијата да се движат брзо за да им се помогне на Лас Вегас Долина, која рече е повеќе зависи од туризмот од Детроит е на авто производство, Сиетл на воздушната или Нешвил на музика и забава.Во писмото се укажува на devastation државната економија се соочува како резултат на откажувања, затворачите и затворање поврзани со coronavirus појава, здружение на Претседател и извршен ДИРЕКТОР Вирџинија Вљубените рече влијанието на Март и април состаноци и конвенцијата откажувања е веќе приближува $2 милијарди загуби економската активност казино блиску до tallahassee. "На Невада Одморалиште Друштвото има ангажирани економски истражувања и анализи фирма за проценка на економското влијание на COVID-19 на Невада.Нивната анализа е утврдено дека 320,000 вработени потпирајќи се на $1.3 милијарди долари во плати и исплати плата секој месец се во непосреден ризик.Овие броеви се речиси двапати оние кои се пријавени за време на Големата Рецесија," писмото рече.На вљубените писмо, исто така, рече дека под претпоставка дека туризмот е ефикасно shuttered за 30 до 90 дена, за 102,000 работни места ќе бидат директно изгубени, со вкупна работа загуби на 158,000 fl. "Ова е невидена економска ситуација што ќе има катастрофални финансиски последици за поединци, семејства, бизниси и државните и локалните буџети низ државата," писмото рече казино блиску до такома. "Како што можете да видите, недвосмислено, Невада се погоди најтешко од страна на економските последици предизвикани од COVID-19, и ние respectfully повикуваат на Конгресот да ја разгледа обезбедување на непосредна економска помош и обнова на извор на енергија на Невада е економија на угостителство, туризам и средба и конвенцијата индустрија и неговата огромна сила – за безбедност на Невада семејствата денес и за во иднина." На вљубените писмо рече Невада е туристичката индустрија е одговорен за 40% од Невада е општ фонд приходи, поддржува 450,000 работни места — еден во три во државата — $20 милијарди долари во плати и плати на годишно ниво, $1.8 милијарди долари во индустријата за-одредени такси и даноци, и $75 милијарди долари во годишни економски излез, или 45 отсто од државата вкупно.Во прилог на хит на државата и на работниците, даночни каса ќе бидат погодени.Државните и локалните влади ќе изгубите 500 милиони долари во хотел опременост на даноци, $380 милиони евра во игри даноци, $73 милиони евра во забава даноци, $46 милиони евра во локалните даноци даноци, и $19 милиони евра во локалната бизнис даноци.Валентин рече Невада се потпира повеќе на туризмот од Алјаска не на нафта, Вајоминг не на јагленокопи или Њујорк не на финансиски сектори.Писмото беше испратено до Sens вашингтон.

Кетрин Cortez Masto и Џеки Росен, Д-Nev., и Reps напредни покер обука попуст код. Дина Тит, Susie Ли, Стивен Horsford, Д-Nev., и Марк Amodei, R-Nev напредни покер обука преглед reddit. "Боже, не сум сигурен што има да каже.Невиден времиња," вели Бо Бернард, извршен директор на UNLV Меѓународна Игри Институт, кога прашани за неговата реакција до недела превирања и на друштвото молба.Дефект беше пресметано од Лас Вегас-базирани Применета Анализа на име на НРА. напредни покер обука vs pokersnowie.