змеј потрагата 6 казино совети

е онлајн покер случува да биде легализирана

rokerage Sanford В змеј потрагата 6 казино совети. Bernstein Ltd рече дека врз основа на неофицијалните индустрија се враќа за месец до Март 26 inclusive – и против позадината на сила во ВИП игра, тоа беше кревање на сопствената проценетата спектар на GGR раст за целосна Март од страна на неколку процентни поени, на 13% до 14 проценти онлајн покер е добра или лоша. Во споредба со февруари е ADR на MOP821 милиони [US$102.6 милиони], месец-to-date ADR на MOP673 милиони евра беше долу 18 проценти," изјави Bernstein аналитичари Vitaly Umansky, Жен Гонг и Јанг Xie во понеделник забелешка. ВИП остана силна и среќа фактор во текот на минатата недела беше на нормално ниво според нашиот канал проверки," тие се додаде. Според проверки и проценки, Макао GGR се движат помеѓу +12 проценти и +16 проценти", рече Давид Bain, аналитичар во Покровителство на Капитал Корп, во својот понеделник забелешка на Март броеви е онлајн покер нелегална во алабама.
Иако ова не е во согласност со нашата +13 проценти на +16 проценти се процени опсегот, тоа е над консензус [кое е] повик за 'висока single-цифрениот' година на година Март Macau на пазарот на добивка," додаде тој.р Bain рече дека јакнење придонес на пазарот од тркалање чип-врз основа на VIP игра може да се зголеми нестабилноста во месечна казино GGR. Додека трендови на пазарот се подобри од консензус, ние се напомене поголема VIP тежина, повеќе сам финалето [службен] Март игри приходи резултат...
ќе биде," тој пишува, кои се однесуваат на казино се одржи перформанси за baccarat, Кинески VIP коцкари " играта на избор во Макао.р Bain понатаму изјавил: "Ние, исто така, имајте на ум дека [неофицијални] игри приходи тренд проверки станаа помалку сигурен текот на последниве неколку месеци." е онлајн покер случува да биде легализирана.