Punter казино клиентот крстозбор поим

gambling casinos in baton rouge louisiana

На барање на Канзас Премин Казино, Тери Presta, извршниот директор на Канзас Лотарија, има дадено една третина 90-ден проширување, во која да се отвори казино во Pittsburg областа на Канзас.Проширувањето ќе истече Мај 31, 2016 година, според Вичита Бизнис Весник.Бидејќи победа финално одобрување од Канзас Трки и Игри Комисија во јули, Канзас Премин Казино сега има добиено три 90-ден екстензии.Објектот, кој се наоѓа во Југоисточна Канзас Игри Зона, беше првично се очекува да се заврши ова лето, а потоа беше променето во јули 2017 punter казино клиентот крстозбор поим. Првата од трите 90-ден екстензии, беше побарана на август 17, 2015 година, што се должи на загриженоста околу очекување тужби поднесени од страна на Castle Rock Казино и Cherokee Каунти Одбор на Комесари во врска со доделување на договорот за Канзас Премин.Вториот продолжување барање, повикувајќи се на истите во очекување на судски спорови се однесува, беше доделена 30 ноември, 2015 година, кој турка назад завршувањето на рокот за шест месеци.Загриженоста во врска со тужбата поднесена во Shawnee Каунти Суд, кој имиња на Лотарија Игри Установа, Одборот за Ревизија и неговите членови; Канзас Лотарија и на извршниот директор; и Канзас Премин, повторно е причина за третина 90-ден проширување.Според законот, Канзас Премин може да поднесе приговор на проширување и да побара друг во секое време ако спорот се уште е во тек.Според 557-страница тужба, Castle Rock Casino Resort предлог за казино во Cherokee Каунти беше "најдоброто" избор.Поддржувачи на $147 милиони проектот велат дека нивниот предлог ќе се создаде повеќе работни места и приходи од други две проектни предлози.Тие исто така тврдат дека за доделување на договор за помал, околу $72 милиони Канзас Премин Казино не е во согласност со законот на државата punten sparen bij холандија казино.

Cherokee Област, официјални лица велат дека без судска интервенција на округот ќе се изгубат најмалку $8.5 милиони во даноци и други економски придобивки.Според програмери, на $70.2 милиони развој се очекува да имаат 625 слот машини и 16 игри маси, и да привлече околу 500,000 посетители годишно.На Канзас Премин казино е последен од четири казина, кои се не-племенски дозволено под 2007 Канзас закон.Казина се во сопственост од страна на Канзас Лотарија и државата добива 22% од коцкање профит. gambling casinos in branson mo.