рулет казино en ligne argent ролна

парк хајат mendoza casino & spa

Може да е добар месец за речиси сите дванаесет казина во Пенсилванија како држава успеа да снимате 2.59% зголемување од година на година во вкупен бруто игри приходи за речиси $286.14 милиони евра.Табела игри триумф: Според официјалните бројки објавени од страна на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола на вторник, севкупно подобрување водеше скоро 2.21% од година на година се издува во вкупен бруто маса игри приходи до $76.55 милиони и надополнета од страна на околу $2.86 милиони евра во комбинација takings од источна надлежност е наплатата на осум нови sportsbooks рулет казино en ligne argent ролна.

Parx преовладува: Водечки пак во однос на Мај бруто игри приходи беше Bensalem е Parx Казино како место во сопственост на Greenwood Игри и Забава Вклучени се снимени во една 2.75% пораст година-на-година на речиси $53.18 милиони евра.Бројките, исто така, покажа дека тоа беше зголеми од takings од гигант сопственост е колекција од над 220 игри маси достигнувајќи над $16.14 и делови милиони евра, која беше претставена слична отече на 0.58%, заедно со некои $639,922 во нови приливи од sportsbetting.Витлеем baffles: официјалните податоци исто така укажуваат на тоа дека Ветрот Крик Витлеем, кој беше порано познат како Песок Casino Resort Витлеем, зазедоа второто место во однос на Мај бруто игри приходи и покрај нејзините резултати од $43.67 милиони означува една година-за-година за намалување на 6.34%.На Northampton Каунти место неодамна беше продаден од страна на поранешниот сопственик Лас Вегас Песоци Корпорација за Poarch Бенд на Крик Индијанци, како дел од $1,3 милијарди справи и понатаму покажа 10.61% намалување во споредливи бруто takings од својата маса игри на околу $17.53 милиони евра.Продуктивни Питсбург: бројките од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола покажа дека Реки Казино Питсбург беше третина во однос на Мај бруто игри приходи кои со своите резултати на само над $32.49 милиони евра што претставува зголемување на 12.21% од година на година.Центарот на градот се осмелам да ја стартувате од Брзање Улица Игри дополнително chalked до 9.53% пораст во takings од својата маса игри само помалку од $6.89 милиони додека доведување во некои $641,029 од sportsbetting.Филаделфија ескалација: исто Така, во сопственост од страна на Раш Улица Игри, Филаделфија е SugarHouse Казино заврши на 31-ден, месец во четвртата како свој бруто игри приходи се зголеми од 12.01% од година на година да удри во текот $28.72 милиони евра.Овој имот е во процес на се ребрендира како Реки Казино Филаделфија и понатаму пријавени голем 30.38% се спореди подобрување во takings од својата маса игри да $13.16 милиони евра додека нејзините нови на интернет и земјиште-базирани sportsbooks додадени некои $711,845 да потот.Спореди заклучоци: Не многу одделени Ливади тркачката патека и Казино и Холивуд Казино во Penn National Race Course во петтата и шест место иако нивните Може да бруто игри приходи од $21.59 милиони и $21.46 милиони претставена од година на година ескалации на 4.87% и 1.58%, соодветно.Додека поранешниот снимен 9.72% се спореди капка во табела игри takings да $2.92 милиони евра, таа успеа да решетката до импресивен 4.15% раст на $3.14 милиони евра рулет казино змеј потрагата 11. Harrah 's однесуваат на: Мај покажа разочарувачки месец за Harrah' s Philadelphia како Делавер Каунти објект видов својата бруто игри приходи опаѓа од 5.6% од година на година да $21.23 милиони евра, додека takings од нејзината колекција на маса игри падна од 18.67% до $4.27 милиони евра.Но, местото на одржување е во сопственост на Цезар Entertainment Corporation беше една од првите казина во Пенсилванија за да стартувате во куќата sportsbook и оваа операција донесе во месечна заработка на некои $138,094 рулет казино combien де fois la mise. Во однос на Luzerne Округот Mohegan Сонцето Pocono, податоците од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола покажа 2.49% од година на година подобрување во Мај бруто игри приходи до $20.84 милиони евра со објектот табела игри снимањето на 30.92% поттик да и над $3.79 милиони евра парк хајат mendoza casino & spa. Bantam ја зголемува: во Однос на државата четири помали казина, Планината Грациозен Casino Resort доведе на патот, како што се снимени во една 2.75% од година на година се зголеми во Мај бруто игри приходи до $15.97 милиони со takings од неговите игри маси подобрување на страна, речиси 20% да се погоди 3.52 милиони евра.Тоа беше внимателно следени од страна на Округот Монтгомери Долина Гради Casino Resort како овој имот е $12.51 милиони евра во месечна заработка претставува 6.52% се зголеми и покрај 4.09% diminution во табелата се враќа на малку над $3.63 милиони евра.Заокружување од листата и Presque Isle Падови и Казино, го видов својот бруто игри приходи за да Може да ја погоди речиси $11.62 милиони денари, што претставува 3.29% издува година-на-година, додека Лејди Среќа Казино Nemacolin снимен поскромен 0.12% однапред да $2.82 милиони евра.Но, и двете места, страдаше споредливи се намалува во takings од нивната маса игри со поранешниот е извештај од $1.29 милиони претставува 1.44% пад, додека вториот го издржа неверојатна 40.84% пад за само $239,713 парк хајат mendoza казино - аргентина. Даночни бенефиции: Конечно, Игри на Одбор за Контрола објасни дека дванаесет казина имаше минатиот месец придонесе некои $12.31 милиони евра во даночните приходи се поврзани со бизнисот во нивните игри маси, додека државата е новоформирано sportsbetting сектор имаше предадени околу $1.03 милиони евра. парк хајат мелбурн да круна казино.