покер на интернет со пријатели без пари

како да добиете повеќе чипови казино

Тајван Претседателот Tsai Ing-вен направи минатата ров жалба за жителите на Penghu Каунти да се каже не на казина во пресрет на референдум во оддалечените острови на октомври 15 покер на интернет со пријатели без пари.
Фокус Тајван News Channel изјасниле дека Tsai, кој е, исто така, катедрата на Тајван е Демократска Прогресивна Партија (DPP), нагласи страна е опозицијата да отворање на казината во Penghu Каунти во текот на политичка партија Централниот Постојаниот Комитет состанок.Велејќи дека земјата не треба да се потпираат на коцкање за локален развој, Tsai рече дека Penghu наместо тоа треба да се фокусира на развивање на неговата туристичката индустрија.Таа истакна дека земјата е богата со природни ресурси, што го направи премиерот локација за развој на туризмот покер на интернет со пријатели zynga. Tsai вети дека таа и владејачката DPP администрација ќе го покаже својот реши и способноста да се промовира економскиот развој во Penghu да се докаже дека дека игри не е само начин да се зајакне локалниот развој.Ова ќе биде втор пат Penghu жители имаат гласаа за казино прашање.Округот се одржа својот прв референдум за игри на среќа во септември 2009 година, по влада го укина забраната за коцкање на островите на Kinmen, Matsu и Penghu.Сепак, вкупно 17,369 гласови или за 56.44 проценти од вкупниот број важечки гласачки ливчиња беа фрлени против план да се изгради казино во Penghu.Во 2014 година, собранието дискутираа за законот што ќе потенцијално овозможи казина на земјата оддалечените острови.Дека законот, кој се очекува да дојде преку во првата половина од 2015 година, во моментов е во состојба на limbo, особено по земја гласаа нов претседател во јануари.Дури и пред нејзиното искачување на Тајван е на власт, Tsai бил вокален за нејзиниот анти-игри став за време на изборниот циклус.Во 2009 година, Tsai беше одговорна за вработување на Демократска Прогресивна Партија јаки во организирање на народот за да го порази Penghu казино предлог.Аналитичарите сметаат дека поради ова, Тајван може да биде најмалку пет години далеку од својата прва интегрирани одморалиште.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер на интернет со пријатели веб-сајт.