покер на интернет со пријатели веб-сајт

како да добиете повеќе чипови во важност покер

Конектикат е голем чекор поблиску да се легализира онлајн игри на среќа и обложување спортски.Кон крајот на минатата ноќ, Конектикат Сенатот помина Куќа Бил 6451 покер на интернет со пријатели веб-сајт.

Домот на Претставници претходно го одобри легислатива 122-21 како да добиете повеќе чипови казино. HB 6451 овозможува Конектикат Gov како да добиете повеќе чипови на покер топлина. Ned Ламонт (Г) да се измени Класа III игри compacts државата со нејзините две федерално признат племиња.Статутот има за цел да им овозможи на Mashantucket Pequot и Mohegan племиња да работат спортски обложување на нивните казино одморалишта, Foxwoods и Mohegan Сонцето, како и понуда на интернет игри на среќа и мобилни спортски обложувања.Лиценцирање процесот за секојдневна фантазија спорт оператори дополнително се вклучени.Откако Ламонт дополни племенски игри compacts, Мајчин Американски договори ќе бидат испратени до НАС Одделот за Внатрешни работи (ДОИ) за конечно одобрување.Федералната агенција има 45 дена да правилник за изменување на игри аранжмани откако доби.Конектикат е на две племиња не се само победниците во индустријата за проширување пакет.На Конектикат Лотарија, исто така, ќе биде дозволено во спортско обложување игра.На лотарија е дозволено да однесување на спортски обложување на до 15 малопродажни локации, плус онлајн.Лотарија ќе треба да се здружат со искусен трети лица на операторот.Во замена за проширена игри, племиња и лотарија ќе споделување на 13.75% од нивниот бруто игри приходи од спортско обложување со државата.За племињата' онлајн казино операции, приходи ќе се оданочува 18 проценти за првите пет години, а потоа да се зголеми за 20 проценти за следните пет години.На племиња, исто така, мора да придонесе 500,000 долари на годишно ниво за финансирање на проблемот коцкање програми.Ламонт прослави законот е премин и congratulated племенски партнери во соработка преговори напори.Првиот рок гувернерот рече дека договорот е во најдобрите интереси на државата и нејзините граѓани.Во текот на племиња' преговори со државата во однос на проширена коцкање во текот на изминатите неколку години, една голема дискусија беше дозволувајќи им на Mashantucket и Mohegans заеднички да се изгради сателитски казино во Источна Виндзор.Развојот првично беше одобрен од страна на државата, со цел да се намали игри долари проток преку границата на MGM Спрингфилд во Масачусетс.На Исток Виндзор казино — наречена Племенски Правец — беше напуштен во декември по племиња и Ламонт се пресели напред со iGaming и спортски обложувања.Законот помина оваа недела одложувања било off-резервација казино од кои се овластени за 10 години. како да добиете повеќе чипови во важност покер.