како да добиете повеќе чипови во zynga покер

стрејт флеш (straight flush шансите texas holdem

emand за игри услуги во Макао се чини дека да се биде стабилизирање кога процентот година-на-годишниот пад во април бруто игри приходи (GGR) се суди против Март.Но, во реалните пари услови, износот wagered на дневна основа, во април беше речиси девет проценти пониска отколку во Март, изјави белешка во понеделник од Deutsche Bank AG во Хонг Конг.ГР во Макао падна 38.8 проценти од година на година во април на околу MOP19.17 милијарди долари (US$2.40 милијарди евра), покажуваат официјалните податоци.Тоа се прошири на 11 месеци година-на-годишниот пад во градот месечна казино приходи картонче.pril побарувачката е стабилна секвенцијално суди против Март е 39 проценти година-на-годишен пад, "но, на по-дневна основа, GGR уште падна од MOP700 милиони денари/ден во Март да MOP640 милиони денари/ден во април", рече Дојче Банка е Карен Танг.pril исто така застапени третиот последователен месец на приближно слични агрегат GGR, во MOP19 милијарди да MOP21 милијарди опсег како да добиете повеќе чипови во zynga покер.

Додека ова не automatically spell најлошото се зад нас, ние веруваме дека ова може да претставува дното иако ние признаваме дека трендови може да се тркалаат по (но сепак се променлив) за некои бројот на месеци за да дојде пред можеме да видиме било збег на главата", рече Унија Игри Истражување Macau Ltd аналитичари Грант Govertsen и Felicity Chiang.nion Игри верува дека "географска експанзија" на анти-корупцијата се вози во Кина "има резултираше со пораст на бројот на клиенти привремено избегнување Macau".isitor пристигнувања да Macau нумерирани 2.27 милиони евра во Март, надолу од 13,5 проценти од година на година, според официјалните податоци.Бројот на туристи од Кина, се намали од 17.6 проценти од година на година да 1.46 милиони евра во Март. Со оглед на влошувањето на посетителот се меша, се чувствуваме консензус прогноза се уште 25 проценти за 30 проценти е премногу висока," Ms Танг рече дека во нејзината забелешка во понеделник стрејт флеш (straight flush покер ноќ во инвентар. "Многу маса играчи сега сакаат да ги трошат своите одмор во Јапонија, [Јужна] Кореја, Европа, со оглед слаба валути [во тие пазари]." Можеме да видиме Macau како што се соочува со побарувачката проблем отколку понудата ограничувања," рече Г-Танг, додавајќи дека секој митинг во Галакси Macau Фаза 2 отворање – закажана за Мај 27 – "е, најверојатно, да биде краток век".alaxy Entertainment Group Ltd, основана од страна на Хонг Конг милијардер Луи Че Ву, остана на третата позиција со 20.1% од пазарот.elco Круна Забава Доо беше четврта во листата, со 12.8% од уделот на пазарот, во споредба со 11.8 отсто на Дин Macau Ltd директно на табелата texas holdem. MGM Кина Holdings Ltd имаше 9,5 проценти на пазарот во април.aming тома се чинеше дека да се има "собрал" за време на Денот на Трудот празник период околните Може да се 1, рече Унија Игри забелешка во понеделник. Сепак, нога сообраќај приказна околу градот, секако, не беше показател за тоа што тоа е голем празник..." рече Г-дин Govertsen и Ms Chiang.ата од Macau на полицијата покажуваат дека посетител на пристигнување во градот нумерирани 505,255 во првите три дена од Мај, од страна 16.3 проценти од пред-годишниот период стрејт флеш (straight flush шансите texas holdem.
Додека ние може да видите малку повисока GGR да започне во месец Мај, ние не очекуваме билансот на месец да се материјално различни од она што го видовме во текот на изминатите неколку месеци", додава Унијата Игри аналитичарите..