Seabrook покер соба seabrook игри

е коцкање добивки оданочуваат во јужна африка

Honk Конг Инвеститори може конечно да дишеме воздишка на олеснување, тоа не е точно светската економска upswing, но барем Казино оператор Галакси Забава има завршено на финансирање план за нејзина $1.82 УСД милијарди долари казино во Макао е Cotai област, прашање кое има произведено колку се грижите со Honk Конг инвеститори од Кинг Конг дојде до градот.Казино група на Американски Игри Асоцијација (АГА) денеска објави листа на шест насоки кои форми кодекс на однесување за компаниите кои работат во било која федералните онлајн покер пазарот.Кодексот на однесување контурите на она што тие би очекувале од сите компании кои нудат онлајн покер услуги на клиенти во НАС.Кодексот на однесување за НАС лиценцирани онлајн покер компании содржи шест поени и е утврдено како што следува: 1 seabrook покер соба seabrook игри. Достави до Голема Позадина Истраги на Компанијата и клучниот Персонал 2 seabrook покер соба телефонски број. Се обезбеди Соодветна Идентификација на Секој U. Онлајн Покер Играч 3. Достави до Редовно Тестирање и Ревизија на Онлајн Покер Софтвер 4. Спроведување На Ефективни Играч Исклученост Процеси 5.

Инкорпорираат Ефективни Одговорен Игри Заштита на Нивните веб-Сајтови 6. Спроведување на Ефективни Анти-Пари-Перење Процедури (Можете да најдете целосна Кодекс на Однесување е на овој линк) најновата верзија доаѓа по АГА јавно го прифатија сличен сет од "10 принципи", кој беше објавен од страна на FairPlayUSA.Групата агендата може лесно да се види тоа што е опишано како Исхрана Кокс Френк Fahrenkopf е полна со масти, целосна вкус на Кока-Кола ака на АГА.Единствената разлика е што се чини дека да се појават помеѓу двете е една група е сопственик на казина и други би сакале да им помогне на оние што поседуваат казина seabrook покер соба seabrook њу хемпшир. FPUSA има добиено средства од Цезар Забава и MGM Места и работи како Astroturf облека се обидува да стане господар на маскирана но не очајно.Нивните напори избледат во безначајност кога ќе се спореди ги на АГА.На $641k поминато во Q2 2011 година за лобирање Конгрес за онлајн покер беше нов рекорд и ќе се поттикнат дијалог околу наредните месеци се зафатени.Создавањето на FPUSA и објавување на АГА е Кодекс на Однесување на горива шпекулации дека оние поврзани за НАС земјиште базирани на казина се поставени за "big push" за федерални онлајн покер регулатива за оваа есен.Велејќи дека, овој нов сет на насоки нема да значи ништо доколку не пропис се случува, иако, нешто што е посебна можност на федерално ниво – во прилог на тоа да се биде далеку од сигурно на држава-по-држава основа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е коцкање добивки оданочуваат во јужна африка.