Seabrook покер соба seabrook њу хемпшир

е коцкање добивки оданочуваат во њу џерси

Novomatic Интерактивни поделба, Greentube, неодамна најави дека Мајкл Bauer е назначен за нов позиција на Главен Игри Службеник (CGO) во рамките на компанијата.Ова копче термин ќе видите Bauer им помогне на Виена-базирана компанија во кои се засилува својот потенцијал за зголемување на продажбата, како и реализација на своите амбициозни раст планови. Greentube изгледа на новиот CGO додека се соочуваат со значајни можности во постојано менување на онлајн игри индустрија seabrook покер соба seabrook њу хемпшир. Greentube, откако неодамна помина низ внатрешната структура промени, Bauer сега ќе ја води фирмата новосоздадените игри вертикална ефективно веднаш е коцкање добивки оданочуваат во јужна африка. Bauer е долгорочна цел, според соопштението, е за компанијата да биде онлајн гејминг индустријата водечките содржина снабдувач.Мајкл Bauer првиот здружија силите со Novomatic Групата во 2013 година, а две години подоцна стана CFO, позиција во рамките на компанијата тој ќе го задржи е коцкање добивки оданочуваат во канада.
Bauer коментира за потребите на својата нова улога, велејќи: "Greentube и јас ги делат истите амбиции и вредности, и јас сум воодушевен да им се даде можност да се чекор во како CGO на овој многу возбудлив период на компанијата раст.Ние сме производство на игри и се многу разновидни и локализирани содржини портфолио.Особено големи клиенти кои работат во различни пазари ќе имаат корист од овој факт.Јас сум со нетрпение очекувам да работам со моите нови тимови за да ја зголеми продажбата, се насочат на испорака структура и да се вози на бизнис напред." е коцкање добивки оданочуваат во њу џерси.