хард рок казино холивуд паркинг карта

petit meuble salle de bain на рулет

Пенсилванија казина беа во рекорд-поставување форма во месец Март, додека спортски обложувања приходи rebounded од своите февруари униние.Во вторникот, на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) објави дека државата е 12 активни казино licensees пријавени во комбинација слотови и игри маса приходи од $309.1 m, речиси 2,9% од подобрување во однос на истиот месец минатата година.Март гејминг приходи, исто така, eclipsed на државата претходните месечни приходи за евиденција на $300.5 m, кој исто така беше поставена во Март 2018 хард рок казино холивуд паркинг карта.
Две Март резултати се само прилики во кои државата е казино оператори имаат врвот на магичен $300 милиони прагот.Минатиот месец резултатите биле потпомогнати од страна на евиденција перформанси со маса игри, кој се донесе во текот $82.5 m, речиси $3m повисока од претходната табела рекорд поставен во април 2017 хард рок казино холивуд покер. Минатиот месец слотови приходи изнесува $226.6 m, на трети-највисок резултат, бидејќи државата го промовира својот казино пазарот во 2006 година хард рок казино холивуд покер турнир распоред. Parx Казино е на државата врвот носител со комбинирана слотови & табела вкупно $56.8 m (+4%) минатиот месец, проследено со Песок Витлеем ($50.9 m, +8.9%) и Реки Казино ($35.7 m, -6.6%).Интересно, Март исто така беше рекорден-ги поставува стандардите преку границата во Мериленд, каде што шест казино оператори пријавени сите времиња високи приходи од $163.3 м.Во меѓувреме, казината во близина на Атлантик Сити имаше солидна Март, но не успеа да го поставите секој евиденција.На PGCB, исто така, откри државниот лиценцирани казино sportsbooks – чисто земјиште-базирани засега, но онлајн ќе започне секој ден сега, ветување/pinky-се колнам/око-roll – ужива wagering рачка од $44.5 м и приходи од $5.52 m во месец Март, најверојатно, потпомогнати од страна на одреден колеџ кошарка турнир (и кои, најверојатно, помогна goose на други игри verticals).Благодарение на државата 36% спортско обложување на доход, државата е дел од овој период дојде до само под $2м.Во Март обложување резултатот беше драматично подобрување од февруари, што видов рачка од $31.5 м и приходи подолу $2м.Тоа помогна дека две дополнителни sportsbooks — Долината Гради Casino Resort и Долината Гради Трка и Sportsbook — започна со работа во Март, со што државата е вкупниот број на активни книги до осум.Реки Казино во Питсбург беше Март е обложување лидер со рачка од $11.9 м и приходи од $1.34 m, додека Филаделфија е SugarHouse Казино беше блиску зад себе со $9.2 метри во справи и приходи од $1.23 м.Ниту една друга држава успеа да го надмине $1m приходи марка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre petit meuble salle de bain на рулет.