Petit meuble рулет salle de bain

црвени куче казино бонус слободни

Во сад и Apple Инкорпорирани, наводно, биле удирани со класа-action lawsuit над тврди дека технологијата behemoth е профитирање од овозможувајќи им на корисниците на своите уреди и услуги за пристап бесплатно-се игра онлајн казино-стил игри.Според извештајот од вестите доменот на AppleInsider.com правната акција вчера беше поднесена со сад Окружниот Суд за Северната Област на Калифорнија од страна доведе тужителот Keisha Лоу и имиња 25 држави вклучувајќи Охајо, Њујорк, Илиноис и Масачусетс како ко-незадоволство.Извор детални дека поплаките е во потрага итно налог, како и некои од $5 милиони евра отштета, судски трошоци и restitution на трошоци за стекнување без основ и декрети кои се однесуваат на обновување на коцкање загуби.Сериозни изјава: тужбата, наводно тврди дека за слободни да играат игри понудени од страна на Apple Инкорпорирани преку својот App Store услуга прекрши голем број на државни закони поврзани со коцкање, бидејќи тие им понуди на корисниците можност да се направи микро-трансакции или in-app купувања за виртуелната валута или други форми на дигитални добра.Проектот, исто така, наводно тврди дека овие наслови обично присутна aficionados со ограничен број на чипови за да започнете, но потоа брзо нив " да се користи вистински пари за да купите дополнителни монети или жетони за шанса да се продолжи играта.' Отворање можност: Иако приврзаници на овие бесплатно-се игра казино-стил игри се во можност да се соберат реалните парични награди, на тужителите, наводно, да речеме дека Apple Ставена е сепак кршење на анти-коцкање закони во 25 држави бидејќи наслови дозвола приврзаници да плаќаат пари за шанса да освои повеќе играње време.Прецизна позиција: класа-action lawsuit, наводно, исто така тврди дека Apple Ставена е виновен бидејќи нејзиниот App Store услуга добивката од продажба, развој и хостирање на " Zynga Казино Апликации,' која се претпоставува дека слободно-игра наслови развиена од страна на Сан Франциско-со седиште Zynga Incorporated.Спорот наводно конечно се тврди дека обвинетиот е единствен администратор на порталот дека 'дозволи, и го олеснува нелегалното коцкање од страна на оперативниот како нелиценциран казино", бидејќи тоа им овозможува на корисниците да ги купите 'чипови" или "парички" за употреба во Лас Вегас стил игри како покер, блек џек, кено, рулет и бинго. petit meuble рулет salle de bain.