најблиску казино да avon парк

fl

Онлајн поделба на Казино Барселона, наводно има ново согласија софтвер договорот за лиценца со Microgaming-напојува софтвер обезбедувач на услуги Prima Мрежи да се прошири CasinoBarcelona.ова е моменталната понуда на премиум казино игри најблиску казино да avon парк. Microgaming е награда за победа содржина е сега на располагање за да Казино Барселона Онлајн по пат на софтвер фирмата Quickfire платформа, според објавување на вестите.Коментирање на договорот, Директор на Казино Барселона Онлајн, Ксавиер Ballester, рече: "Овој договор, со еден од главните индустријата на услуги, е многу важно за нас, затоа што ние може да се зголеми бројот на игри што ги нудиме за нашите играчи, со големи наслови како што се, Бесмртен Романса, Dragonz, Игра на Престоли® и други.Во моментот на Quickfire платформа ќе ни снабдување со повеќе од 100 места во работна верзија и истиот износ во мобилната верзија.Овој договор е дел од нашата стратегија.Казино на Барселона (и онлајн казино премногу) секогаш се стреми да им понуди на своите играчи најголем комплетен избор на игри и содржини со највисоко ниво на квалитет".Додавање на тоа, Директор на Quickfire за Microgaming, Андреј Clucas, рече: "Казина Grup Peralada е предводник на казино оператор во шпанскиот пазар и тоа е фантастично да се работи со нив преку своите онлајн поделба, Казино на Барселона Онлајн.Ова лансирање одразува Quickfire е продолжение експанзија во Шпанија, со растечката листа на добро познати оператори додавање Microgaming содржина да се создаде повеќе конкурентна понуда и зголемена гејмерски искуство за своите играчи.Преку Quickfire платформа, Казино на Барселона Онлајн имаат пристап до голем портфолио на врвот вршење на неговото место, како и нови игри секој месец." Преку новиот договор, Microgaming содржина, по пат на Quickfire, сега ќе бидат понудени на мулти-канал и целосно реновиран CasinoBarcelona.ова е веб-сајт, кој е достапен за таблет, КОМПЈУТЕР и мобилен и каде што играчите можат да се вклучат еден од најпознатите заврши игри портфолија во рамките на шпанскиот пазар.Заедно со Microgaming слотови, играчите можат да изберат од живи рулет, и нови маса игри, вклучувајќи блекџек, рулет и нови покер софтвер, од казино. флорида.