се применуваат класа за да слот vue

сан хуан одморалиште и казино

Неколку големи банки се најде друга употреба за blockchain: идентификување тагови спроведен да тргува со работи.Според Wall Street Journal, банки, вклучувајќи Ситигруп, Кредит Свис, Група AG и ХСБЦ Стопанства САЛАДИН се започна со тестирање на blockchain технологија—со користење на платформа развиена од страна на start-up Axoni—за да ги "споделите трговија-референтни податоци попрецизно и поефикасно." Blockchain, технологијата поддржувајќи bitcoin, ја прави употребата на криптографијата да се создаде дистрибуирани книга систем, кој често се користи за да се одржи и да трошат пари во повеќе отворени, транспарентни и флексибилен начин, во споредба со традиционалните банка или кредитна картичка компанија.За овој "експеримент," на blockchain ќе се користи за креирање на книга што партиите можат да користат "да се информации за песната, наместо одржување на нивните сопствени, индивидуални рекорди." Целта, според банки, е да се намалат трошоците за одржување на back-office систем, кој може да биде "сложени, скапи и често проблематичен." Дали овој вид на проект поткопа bitcoin е цел на displacing посредници?Само времето ќе покаже.Уредување blockchain во Меѓувреме, уште еден проект предизвикува крена веѓите меѓу fintech избирливците.Консалтинг компанијата Accenture неодамна најави дека планира да го "уреди" на blockchain.Компанијата предлогот вклучува овозможувајќи "доверлив администратор" да се преработи на трансакции на приватниот blockchain мрежи, каде што членовите им е дозволено да гласаат дали да се јават на трансакција во случај на грешка или спор се применуваат класа за да слот vue.
"Процесот се потпира на 'камелеон hash" што се распаѓа на оригиналниот код околу дадена блок, но потоа се користи прилагодлива алгоритам да се рекреираат на целокупната blockchain, што значи други компјутери на синџирот нема смисла сè е в ред", според Богатство извештај.Планот, се разбира, предизвикува контроверзии, со многу велејќи дека Accenture има целосно да ја пропушти вистинскиот момент на blockchain—тоа е immutability.За банки, сепак, идејата да се биде во можност да "edit" би можело да биде безбедност функција, која, пак, може да го отвори патот кон смирувачко на финансиската индустрија дека blockchains се безбедни за употреба.Тековната bitcoin цена и дневни трговија обем На цената на bitcoin падна на $595 во четвртокот наутро, со трговски обем на $17.27 милиони евра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre applicazione на iphone svuota слот машина.