вилијам хил слотови се регистрирате понуда

холивуд casino resort robinsonville ms

Крис Moorman открива дека неговата прва стратегија книга, Moorman е Книга на Покер, е 80 отсто завршен, на целта за својата ноември порака, и има некои возбудливи вести во врска со предговор.Дали сте Крис Moorman фан?Е мислата на неговата нова книга ви даваат tingles?Дали сте почнуваат да се чувствуваат како домаќинка со претходно нареди примерок од Педесет Нијанси на Сива?Стоп потење.Имаме добра вест за вас. D&B Покер (Крис Moorman е издавач) покажа дека книгата е речиси готов и ќе бидат објавени тресне на време.Но, има повеќе.Многу повеќе.Тие го само исчезна и успеа да го добие Кум на Покер да напише предговор. 10-време за Светската Серија на Покер хривнија победник, Покер Сала на Famer и вистинска легенда, Дојл Brunson, ќе се обезбеди блескавата вовед за еден од најочекуваните покер книги на последните времиња.Оваа книга ќе биде во онлајн покер турнир злато.Да се стави Moorman е достигнување е во перспектива, сметаат дека PokerNews неодамна ја објави сторијата дека Shyam "s_dot111" Srinivasan стана третиот играч да стигнат до $7.5 милиони евра во онлајн турнир заработка, додека Moorman се движи кон неговата нова пресвртница во историјата на $12 милиони евра вилијам хил слотови се регистрирате понуда. "Имам завршено околу 80 проценти од книга и ќе се привршува заедно во текот на остатокот од јули", рече Moorman вилијам хил слотови најдобри rtp. "Содржината возбудува мене и јас сум убеден тоа ќе биде добро примен кога е објавен во ноември." Има Дојл Brunson напише предговор е еквивалент на Пеле пишување предговор за footballing книга, Мајкл Џордан ставање пенкало на хартија, на кошарка книга и Тигар Шумата прави исто така за голф.Како не Moorman се чувствува како награда? "Јас бев во текот на месечината кога Дојл се согласи да напише предговор.Тој е легенда на играта и некој отсекогаш изгледаше до", рече Moorman. "Се сеќавам кога јас прв пат почна да игра покер.Моите пријатели и јас би железнички него кога тој седеше во голема удели парични игри на Дојл Соба.Тоа беше во тоа време читам Супер Систем и тоа беше неговиот настап, тоа мора мене да се размислува за покер во друга светлина вилијам хил слотови не работи. "Подоцна, во мојата покер кариера, бев среќен доволно не само да се исполнат голем човек, но, да се дружи со него исто така.Тој не само што не е феноменална покер играч, и амбасадор на играта, но тој е неверојатно дарежлив човек, со срце од злато и многу харизма.Дојл Brunson е покер, и јас сум неверојатно горди што тој сакаше да се придонесе за овој проект." Moorman е Книга на Покер се должи на објавувањето во ноември, и ќе биде разгледување на содржината токму тука во CalvinAyre.com.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд casino resort robinsonville ms.