вилијам хил слотови не работи

холивуд казино ресторан батон руж

Уставен амандман во Флорида дека ќе се стави на гласачите во контрола на било идни коцкање експанзија ќе биде штетна за државата, влијателниот lawmaker предупреди во вторникот.Законот е во голема мера bankrolled од страна на Дизни и Seminoles, двете главни Флорида бизнис влијанија, со индијанци племе во моментов контролирање на огромното мнозинство на државата е коцкање места.Сенаторот Бил Galvano, кој е во првите редови на компактен преговори со моќен Seminole племе, рече дека амандман, ако поминале, ќе се елиминира владата преговарање енергија, ефикасно предавање на Seminoles коцкање монопол кој може да резултира со помалку пари за државата.Флорида жителите се должи на глас на амандман во следната ноември е референдум вилијам хил слотови не работи. Galvano сугерира дека пратениците може да бидат принудени да им помогнам на коцкање проширување сметка преку текот на овој законодавен сесија пред гласањето се случува, оној што конечно дава решение за тековните компактен преговори.
"Тоа не бараат од нас да навистина изгледа тешко на сите можни промени што може да се направи во гејминг светот на parimutuel ниво и да solidify или да направи некои конечните одлуки со Seminole Племе," Galvano кажано Вести Служба на Флорида, во вторникот.Бидејќи начинот на кој овој амандман е формулирана, и тоа е се уште анализираат, но откако тоа поминува, ако тоа поминува, ќе значи и Законодавната власт е divested на контрола на оваа прашање, оставајќи монопол за Seminole Племе, и нивната континуирана исплати на државата на Флорида во опасност," Galvano додаде.Флорида е обид да се дојде до решение со Seminoles за неколку години, дури и пред племе претходните компактен истечен во 2015 година холивуд casino resort robinsonville ms. Предложениот приходи договор со кој би биле во вредност од $3 милијарди долари за државата повеќе од седум години, беше одбиена од страна на Seminoles минатата година.Законодавната власт е во рака веќе ослабена од страна на федералниот суд, судот на крајот на 2016 година, која пресуди дека игри регулатори имаше повредени оригиналниот компактен со дозволи Флорида е parimutuel места да понуди banked игри (оние пушта директно против куќа или назначени играч), како што се blackjack.Државата верува дека т.н холивуд казино reopening западна вирџинија. назначени плеер игри, како Три-Картичка Покер и Крајната Texas Hold 'em, не претставува banked игри.Но Seminoles, како и на судија, не се согласува, велејќи дали против куќа или назначени играч, сите тие се banked игри.Според владејачката партија, повреда даде Seminoles законско право да понуди banked игри исклучиво до 2030 холивуд казино ресторан батон руж.
"Постои можност дека, со назначен играч игра прашање нема да биде решено, дека племето може да избира и да престанат да плаќаат.Тие не ми го кажал тоа, но тоа е вистинска можност", рече Galvano, додавајќи дека племенски операторот подготвеност да продолжи да се направи милиони долари во плаќањата беше целосно "потенцијални на нивното задоволство" со државата способност да полициски игри и да го заштити својот монопол.Убаво е да се види дека на политичарите кои ја прифаќа придонеси од СИТЕ надвор од државата Про-Казино проширување компании и лобисти, сака да се земе глас од рацете на луѓето.Флорида семејство држава = нема повеќе казина.Имаме доволно веќе!Фрлите поглед на нашите соседи на Север.Атлантик Сити и Мисисипи имаат и затворени многу казина во последните неколку години. она што е покер лице се нарекува во хинди.