нови порта richey казино крстарење

24 + 8 рулет стратегија

Како sportsbook ќе се развие во Соединетите американски Држави е една од најинтересните прашања во коцкање индустрија денес.Кога на Професијата и Аматерски Спортски законот за Заштита беше поништена од страна на Врховниот Суд, сите очи се сврте кон големите играчи во сад и Велика Британија, шпекулираат за партнерства и проширување. GVC доби со тркалање на топката со нејзиното партнерство со MGM, и повеќе се сигурни да го следат.Но, постојат и други играчи тука покрај големите признаени имиња кои, до сега, имаат никогаш навистина не се смета игри акции.Вести претходно овој месец, дека Бивол Диви Крилја, најпопуларните НАС спортски бар синџир, сака да се приклучи на sportsbook во своите ресторани, во минатото не треба да се изненадувачки.Тоа е совршено се вклопуваат.Ресторанот синџир има јасно дека тоа е во потрага за партнер, па заедно со GVC-MGM партнерство, што укажува на примарно партнерство-базиран модел за оваа индустрија оди напред.Ако MGM не оди сам, а потоа на други компании веројатно не било. MGM веќе има sportsbook знаење, инфраструктура, искуство, и економии од обем од Лас Вегас, и покрај сите овие предности се уште бара од GVC.Бивол Диви Крилја отиде приватни минатата година за $2.4 милијарди долари, па ништо не прави таму за јавни инвеститори, но ова се отвора други американските акции на игри инвестиции заедница која неизбежно ќе го следат Бивол Диви така што нема да падне зад себе.Еден од најинтересните и непознати options е Ковчегот Ресторани (ARKR).Ковчегот веќе е казино дијаграм на берзата, како и неговиот бизнис модел е силно се потпираат на поставување на ресторани во казина нови порта richey казино крстарење. Sportsbook не изгледа дека ќе има материјално влијание врз Ковчегот за некое време, но вести од Бивол Диви движат во индустријата ќе се донесе Ковчегот повеќе инвеститор внимание и може да се отвори тоа како портфолио позиција за многумина кои никогаш сериозно смета тоа пред нови порта richey fl коцкање брод. 8 од своите 20 ресторани се во казина, со 5 повеќе во Њујорк, каде sportsbook законодавство не успеа во 2018, но може да биде повторно се враќаат во 2019. Убаво нешто во врска со Ное, како дел од игри на среќа инвестиции портфолио е дека тоа е стабилен приход-игра microcap, кој дава низок ризик за microcap но висок доход потенцијал како microcap.Настрана од експлозија повисока од 2004-2005, а потоа несреќа се повлече пост од 2008, таа е стабилна microcap од неговото основање во 1983 година 24 казино се зголеми можноста vale.
Тој нуди многу почитувана 4.5% дивиденда на 25 центи за споделување дека има платени постојано од крајот на финансиската криза, и тоа го има докажано профитабилни дури и во време на екстремни економски стрес.Од 2008 до 2009 година, приходите падна 8% и приходите падна 56%, но клучот е во тоа што остана профитабилни дури и во длабочините на финансиската криза, кога ресторани обично стане една од првите жртви, и ова еден мал ресторан синџир во тоа.Ресторанот индустрија има тенденција да биде многу осетливи на мали расположението во приходите, бидејќи тоа е на многу tippy-врвот на економски синџирот на исхрана, дури и повисоки од мало.Значи, ако еден синџир не само преживува, но останува профитабилна во сред на економска криза, тоа покажува голема сила и престојуваат моќ.На flipside на проблемот е дека ресторан чувствителност на многу ситни расположението во приходите главата има потенцијал, како и.Малолетник uptick на приходите може да резултира во зголемува крајна линија добивки и microcap ресторан парк може да се доживее на збег во ново ниво и надвор од microcap територија.Јас не сум предвидување дека ова всушност ќе се случи за Ковчегот.Ова не се случило за компанијата од нејзиното основање пред 34 години настрана од краток главата лажни, во 2005 година, но потенцијал за збег е таму, особено сега со можност за легализација на sportsbook.Позиција во Ковчегот не треба да се сфати врз претпоставката дека sportsbook надвор од Невада некако ќе предизвика главата експлозија во приходите.Тоа не во блиска и службените лица го направи тоа јасно во својата последна заработка повик.Тоа е само дополнителна плус да се акции што била благодарна во вкупно врати за долгорочна носители за неколку децении. 166% добивка од 2008 плус $10 во дивиденда по акција во текот на изминатите 10 години е голема, сигурен приход позиција.Технички акции изгледа охрабрувачки, премногу.Акции одбиени надвор поддршка на $20 и се уште тргување 25% подолу 52 недела издигнувања, па сега би можело да биде добро време за да ја заклучите во добар принос на дивиденда.Ниска долгорочниот долг на само 20 милиони долари значи дека нема да има никакви потпора прашања во текот на ликвидноста криза, голема причина зошто го преживеа 2008 фундаментално unscathed.Постојат добри шанси тоа ќе преживеат следната финансиска криза доволно добро, исто така, не без капитална загуба во својата цената на акциите, но без никакви сериозни стратешки или егзистенцијалниот закана за својот бизнис модел.Ако може да се задржи нејзината дивиденда преку следната криза (не е загарантирана), состојбата ќе биде уште повеќе атрактивна како натопи се купи со НАС sportsbook пазарот полека зреењето.Други позитиви за компанијата се дека нејзините Sequoia ресторан во Вашингтон има повторно отворена по реновирањето, и извршен ДИРЕКТОР Мајкл Weinstein верува дека благодарение на sportsbook, штом ќе се најде партнер за да се кандидира спортско обложување, својата Њу Џерси Meadowlands тркачката патека инвестиција ќе биде самостојно одржување.Диви картичка за да внимаваш за на Ковчегот е значителен пораст на минималната плата, особено во Њу Јорк.Многу од неговите вработени се исплатени само над минималната плата, која ќе го направи вработување на нив непрофитабилни ако тоа оди нагоре и да предизвика сериозни проблеми за оваа мала компанија.Но, тоа нема унија труд, па тоа е голем плус за стабилност.На крајот, Ковчегот не може да биде најстабилните на игри акции, но тоа е огромна случај и тоа е сигурно единствен избор за НАС игри портфолио.Тоа е ризично, но стабилна за неговата големина.Ајде да видиме како sportsbook влијае на нејзината крајна линија.Со Ковчегот таму е исто така на moonshot потенцијал на друг кандидира нагоре како што имаше во 2004-2005 24 + 8 рулет стратегија. Тоа не е веројатно, но со microcaps тоа е секогаш можно, додека недостатоци ризици или Ковчегот изгледа да се управува и пристојно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 24 казино залог без депозит бонус.