24 казино булевар sellicks плажа

цена hvac линеарна слот diffuser

Соопштение во врска со порамнувањето на база на податоци правото повреда постапки поведени од страна на Sportradar против Betconstruct и другите Sportradar е воспоставена и добро почитуван технологија иноватор во рамките на спортски сектор, обезбедување на податоци, содржина и стриминг сервиси за обложување и медиумите клиенти од целиот свет.Во сржта на Sportradar бизнис се специјалист за прибирање, управување и дистрибуција на спортски податоци.На Sportradar група на компании заедно имаат инвестирано голем дел на време, енергија и ресурси во создавањето и управувањето со заштитен бази на податоци на спортски податоци, често во партнерство со националните и меѓународните права на сопствениците, како што е Меѓународниот Тенис Федерација (ITF), меѓународното владејачко тело на тенис (понатамошни детали подолу). Sportradar неодамна се населиле правни постапки се издадени во Високиот Суд во Лондон, на 29 септември 2017 против Betconstruct и две bookmakers во однос на нивната употреба на живи тенис податоци од ITF настани и турнири која не е овластена од Sportradar или ITF да Betconstruct или две bookmakers. Betconstruct, две bookmakers, и Sportradar достигна еден таен договор за решавање на сите барања кои вклучуваат историски употреба на ITF живеат податоци, со Betconstruct плаќаат Sportradar некоја непозната парична сума и согласил да се земе дозвола од Sportradar во однос на податоците од ITF база на податоци оди напред со право на грант за под-лиценци до две bookmakers да се користи data. By издавање на зборник на трудови, Sportradar има истакнато својата цврста верба во централна важност и вредност на бази на податоци, како и база на податоци за право, за оваа индустрија, и како глобална податоци и содржини бизнис ќе ги преземе сите неопходни и достапни чекори, во било јурисдикција, за да ги заштити своите правата на базите на податоци од неовластена употреба.Договорот постигнат, исто така, покажува дека сите страни во постапката се цврсто посветени на интегритетот на спортско обложување екосистем, и дека Betconstruct и две bookmakers поддршка Sportradar желбата да им се овозможи на фановите да уживаат во спортот на вложување во безбедна и квалитетна увери средина.ЗА SPORTRADAR Sportradar е глобален лидер во разбирањето и примената на моќта на спортот податоци и дигиталните содржини за своите клиенти во целиот свет.Ние обезбедуваме врвни решенија и услуги во медиуми, компании, bookmakers, спортски федерации и државните власти.Ние сме навистина меѓународната организација, и вработува повеќе 2,000 луѓе во повеќе од 30 локации низ светот.Нашиот брз раст е управувано од страна на технолошки иновации и длабоко разбирање на потребите на нашите клиенти " бизнис потреби.Тоа е нашата заложба за одлична услуга, квалитет и сигурност што нè прави доверлив партнер на повеќе од 1000 компании во повеќе од 100 земји.Ние го окупира единствена позиција во пресекот на спорт, медиуми и обложување индустрии: – Под Betradar бренд име, ние сме водечки провајдер на live податоци услуги за обложување индустрија, нудејќи производи за да одговараат на секој бизнис: од собирање на податоци преку целосно управувана трговски услуги 24 казино булевар sellicks плажа. – Со нашата Телевизија Канал, поддржани од страна на нашите широко портфолио на аудио-визуелни права, ние нудиме круг-часовна покриеност на живи спортски содржини стримувани да обложување веб-сајтови и обложување продавници низ светот цена за infinix s5 во слотот. – Ние сме лидери во обезбедувањето на Виртуелни Спортски содржини и обложување спортски игри, со customisable решенија кои нудат идеални микс на реализам, профитабилноста и punter жалба. – Нашиот фокус за технологија и иновација има направено ни премија партнер за медиумската индустрија, нудејќи спортски содржини и решенија за интернет и мобилни клиенти, од моментални резултати и статистика, за да одговара visualisations и апликации цена за infinix s4 во слотот.

– Уникатно во нашата индустрија, ние, исто така, потпора нашите податоци да се обезбеди обложување мониторинг услуги на спортски федерации и за спроведување на законот да им помогне во борбата против натпревар-одредување.Во областа на спортот интегритет, ние сме сега цврсто да се етаблира како светски водечки снабдувач.Повеќе информации може да се најдат на www.sportradar.com. For понатаму притиснете на прашањата: Sportradar AG P: +44 (0)208 068 74 54 E-mail: [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre цена hvac линеарна слот diffuser.