островот видите казино biloxi мисисипи

лагуна pueblo route 66 казино

Со години, Лас Вегас зеде поголеми-е-подобро пат, градење на експанзивна glassy megaresorts со 4,000 соби apiece и навидум бескрајна check-in шалтери.Но со само 188 соби, најновиот хотел-казино на Лента зема различни капи.Менаџерите на Cromwell надеж да ги импресионира гости не со наметнување на кулата, но со неочекувани деталите, како што се во соба коса straighteners и табла одбори, и слободни, само се служи кафе станици во лифтот холот на секој кат островот видите казино biloxi мисисипи. "Проблемот е, Вегас сака да ги направите работите од големи размери," рече Karie Сала, генерален директор на бутик хотел кој официјално се отвори во среда островот видите казино biloxi gulfport мисисипи. "Тоа е далеку поголема веројатност (персонал) ќе биде во можност да се признае на гости и да ги прилагодите на нивниот искуство." На самостојна Cromwell, заедно со годишниот Nobu Хотел и smattering на други мали хотели-во-хотели и off-Лента својства во Лас Вегас, одразуваат клиент база, која е се повеќе заинтересирани во специфичен ентериер и храна култура.Поминаа деновите кога хотел ресторани беа afterthoughts и губење лидери, и кога сите клиенти сакав надвор од својата соба е место да се уриваат по коцкање кога. "Тие не сакаат да се остане само во својство.Тие сакаат да се доживее имот", рече Франсис Kiradjian, основач и претседавачот на Бутик и начин на Живот Поднесувањето на Друштвото. "Овие својства се како дестинација кон себе." Двете Cromwell и 182-соба Nobu се изградени околу познати готвачи островот видите казино плажа кула соби. Food Network ѕвезда Giada De Laurentiis одбра Cromwell како место на својот прв ресторан, кој overlooks на иконите во Дресот на пресекот и карактеристики на $30,000 пршута slicer и се произведуваат кој пијалак coffees надвор од сопствени-печено Gran Reserva грав.Во Nobu, првиот хотел потфат за меѓународно признати Јапонски готвач и ресторан Nobu Matsuhisa, клиенти со цел соба услуга од ексклузивно мени.Појадок во кревет може да се однесуваат на зелен чај waffles или soba палачинки со pecan miso путер.Во непосредна близина на Цезар Палата, Bellagio и Bally е, На Cromwell се очекува да се донесе матична компанија Цезар Забава Корп повеќе враќање од тоа дали во претходната инкарнација како Законот е Gamblin' Сала и Салон, а folksy казино пофали на интернет за евтино пиво, евтини стекови и евтини соби лагуна pueblo route 66 казино.

"Тие не биле за користење на простор во најефикасен начин," Фич Рејтингот аналитичар Алекс Bumazhny рече lagu рулет aku jatuh cinta. "Тоа е многу посакувана агол.Ова е еден начин да се зголеми на недвижности.".