Lotsa слотови бесплатни монети 2021

казино баден баден чипови kaufen

Вчера, јас penned една статија под наслов " Што е поентата на амбасадор на покер?' во реакција на неодамнешните откривањето на 14 таквите гранки во рамките на семејно стебло на Full Tilt Покер (FTP).Јас ви препорачуваме да го прочитате пред да го слушате ова, но ако сте мрзливи како мене, тогаш дозволете ми да се прекине суштината на тој член.Верувам дека FTP е слепо следење на 'Како Да прирачникот дека повеќето нови онлајн покер сајтови следат кога ќе влезат на пазарот.Дел и парцела на која било нова онлајн покер сајт е закажување на голем број на 'тим добрите" и нивната опис на работните места се разликуваат, но во целина намера е да го претставува бренд во таков начин што носи вредноста на компанијата и вработување на нив.Мислам дека овој модел, иако голем за покер професионални потреби, некои сериозни надзор.Поранешниот FTP моделот на "ајде да играат со добрите' беше врз основа на духот и ги намамат на superstar покер играч и тој работел совршено.Верувам дека неодамнешните состаноци се еден чекор наназад, и може, всушност, се оцрни бренд со давање на овој поевтини се чувствуваат.Мислам дека тоа не е ништо повеќе од евтина работна сила дизајниран да им помогнам на порака до турнеја дека не му треба било каков притисок.Но, она што можам да знам?Така, наместо да се одлучи да го зграби одржи на lughole на еден од мажите на моментот и да побарате негово мислење.Назад во 2012, Крег 'mcc3991' McCorkell беше само велика БРИТАНИЈА-врз основа на играчот да се врати од Светската Серија на Покер (WSOP) со златна нараквица полнети во својот ручек кутија.Две ноќи пред тој стана горд сопственик на $104,690 кога тој победи на PokerStars marquee неделен настан Супер вторник.Ако некој би можеле да имаат мислење McCorkell би.Како дополнителна бонус кроток и благ Сем Grafton беше, исто така, виси околу McCorkell е спална соба во времето CalvinAyre нарекува, нешто што Grafton има тенденција да прават; двајца мажи, потење нивните nads исклучување во мала спална соба во Лондон.Јас не можев да мислам на подобар амбиент за да разговараат за основаноста на FTP Амбасадори.Ајде да го добиете тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre lotsa слотови бесплатни монети 2021.