ресторани во спрингфилд mgm казино

мојот zynga покер нема да се вчита

Поранешниот Афинитет Игри извршен ДИРЕКТОР Дејвид Рос беше именуван за претседател на Канада-врз основа на табела игра услуги DEQ Системи.Рос, кои ја напуштија својата улога со Афинитет минатата година, беше избран за оваа недела до одборот на компанијата, која е со седиште во Квебек и обезбедува гејминг индустријата со маса игра системи, како и во живо и на интернет табела игра содржина.Рос беше извршен ДИРЕКТОР на Лас Вегас-базирани Афинитет за три години.Тој беше главниот оперативен директор на Афинитет претходник Хербст Игри за две години.Рос го поминал 25 години со Брег Казина, која беше купена од страна Бојд Игри Корп во 2003 година ресторани во спрингфилд mgm казино. Во соопштението, Рос, рече DEQ табела игри "обезбеди одлична платформа на отскочна на нови пазари и клиенти." Акционерите во MGM Места Меѓународни ре-избран на компанијата 11-лице одборот на директори на годишна средба во четврток.Портпаролот на компанијата Кларк Dumont, рече во е-маил на одборот беше ре-избран, а компанијата ќе објави официјални гласаат вкупно во пополнување со Комисијата за Хартии од вредност мојот zynga покер сметка забрани. MGM бил доведен во прокси борбата со Њујорк инвестициски фонд Земјиште и Згради, кои се обидувале да се избира од четири кандидати за компанијата одбор.Инвестицискиот фонд, исто така, предложи да се врти исклучите некои од MGM е хотел-казина во недвижности вложувања доверба.Земјиште и Згради, кои се во сопственост на помалку од 1% од MGM е акции, влечат полномошникот Може да 20 по неколку поголеми акционери, вклучувајќи ги и инвестициските рака на компанијата основачот Кирк Kerkorian, рече дека тие беа поддршка на тековната MGM одбор мојот начин покер кандидира брод. MGM Установи Претседател Џим Murren реков претходно оваа година REIT концепт е една од неколкуте активности на компанијата се истражување за да се создаде дополнителна вредност. мојот zynga покер нема да се вчита.