лесно да се подготви слот машина

е овој пат слот добра за вас

Поранешниот Paddy Power Betfair високи извршни да доведе глобални операции за брзо растечката технологија на услуги 6 декември 2018 – Водечките спортски обложувања и игри технологија снабдувач SBTech има назначено искусен високи игри извршен Дејв Хамонд, како Главен Оперативен Директор (COO).Хамонд е добро смета фигура во индустријата за игри со 25 години работно искуство во водечките компании, вклучувајќи ги Инспириран Игри и Paddy Power Betfair.Во својата нова улога, тој ќе управуваат со глобални операции на наградуваниот omni-канал спортски обложувања и игри технологија на услуги, со фокус на работењето и испорака, како SBTech продолжува да се прошири во постојните и нови регулирани пазари.Неговата надлежност, исто така, вклучува надгледување на компанијата технологија, истражување и развој, работење и бизнис аналитика тимови.Хамонд претходно режија комерцијални операции и иновации за Paddy Power Betfair и е одговорен за комерцијални преговарања и Светот Лотарија Асоцијација оператори, додека возите дигиталната трансформација на Timeform, светот е најстарата коњ тркачки податоци analytics компанија.Хамонд, исто така, поминал 20 години во Инспириран Игри, постојаните иновации и глобалниот раст во сите производот verticals.Додека режија операции, тој го донел повеќе од £1 милијарди долари во годишни приходи за партнери, вклучително и Вилијам Хил и Корални пред создавање на онлајн игри вертикална, снабдување игра-менување на решенија за bet365 и други дигитални оператори.Ричард Картер, извршен ДИРЕКТОР, SBTech, рече: "Ние сме среќни да имаат назначено Дејв, чии огромни оперативно искуство и докажан досие за спроведување на висок раст стратегии во земјата на високи индустрија улоги ќе додадете огромен вредноста на компанијата, како што продолжи да се развива во 20+ регулирани пазари, ние во моментов работат во лесно да се подготви слот машина. "Дејв тесно ќе соработуваме со себе и високи менаџерски тим во сите области на на бизнис за да се обезбеди ние не само што ги исполнуваат но надминуваат нашите клиенти очекувања во 2019 и пошироко." Дејв Хамонд, COO, SBTech, рече: "јас сум воодушевен да им се придружија SBTech.Компанијата е докажано omni-канал полн платформа технологија е широко се користи и е брзо да се усвои од страна на бројни познати спортски обложувања, игри, коњски трки и лотарија брендови на меѓународно ниво.Јас со нетрпение очекуваме да забрзување овој раст како бизнис и неговите иновативни производи продолжи да се скрши новото тло, се засилува нашите партнери' стигне и maximising нивните приходи." За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Џејмс Bennett +44 (0) 20 3586 1982 [email protected] За SBTech SBTech е наградуван глобален лидер во omni-канал спортски обложувања и игри технологија, дополнување на најголемиот светски оператори, државни лотарии, земјиште базирани на казина, и коњ тркачки компании.Основана во 2007 година, како и со повеќе од 1100 вработени во девет глобалната канцеларии, SBTech има развиена индустрија е најмоќниот, иновативни, податоци-управувано онлајн спортски обложувања и казино платформа, служат licensees во повеќе од 20 регулирани пазари.Групата обезбедува високо флексибилни и тенденција omni-канал обложување и игри на среќа софтвер решенија за клиентите во потрага за исклучителни configurability, диференцијација, и најбрзиот пат до пазарот, надополнет со докажан бизнис интелигенција и известување способности.Поддржани од страна на неспоредливи експертиза во тргување и управување со ризик, стекнување и CRM, и највисоките стандарди на регулаторната усогласеност, SBTech партнерите постојано се постигне брз раст, зголемена бренд лојалност и евиденција на приходите.За повеќе информации, посетете ја: www.sbtech.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre три реки казино.