како да го отклучите безбедност intel во дијамант казино heist

сонцето и месечината слотови онлајн бесплатно

Како долго тренд низ земјата и низ целиот свет игра надвор, Западна Вирџинија може да биде следната U како да го отклучите безбедност intel во дијамант казино heist. државата за да го завршите greyhound трки, без всушност да забрана на животните спорт.Како дел од Републиканците, поддржан од буџетот на државата, greyhound трки и на државата видео лотарија игри може да се decoupled.Раса куче одгледувачи повеќе нема добиваат дел од приходите генерирани од страна на профитабилен слот машини, иако на видео лотарија терминали првично биле одобрени на таа состојба.Според извештаите од страна на локалните новински агенции, кучињата биле трки во Wheeling, Западна Вирџинија повеќе од 40 години, додека нашите истражувања се наоѓа на првиот објект во Wheeling отворање во 1866 со greyhounds воведе на патеката во август 1976 год како да го отклучите вештина слотови witcher 3. Од страна на летото 1984 "Wheeling Падови", беше во првите 3 или 4 песни на 42 потоа оперативните во земјата.Сега куче трки е нелегално во 40 држави, а сите песни се затворени во четири повеќе држави поради други притисоци.Во моментов, само Западна Вирџинија, Флорида, Алабама, Арканзас, Тексас, и Ајова имаат правно, активни песни.Аризона беше последната држава за забрана на куче трки во 2016 година. Од 2001 триесет песни се заврши трки и повеќето се затворени заедно.Од практична гледна точка, никој не очекува на државата трката песни за да преживее ако одгледувачи веќе не добијат дел од слотот загуби.Од економска гледна точка застапниците на Сенатот Бил 4-37 велат дека мерката ќе се спаси државата околу $15 милиони евра годишно.Противниците на законот велат дека неговото усвојување ќе се затвори секој кинолошки во државата и да ги елиминираат, како многу 1,700 работни места.Без песни да се трка во таму може исто така да биде колку што 6,000 кучиња во потребата од донесување.Други држави, вклучувајќи ги Флорида, се бореше со можност за parimutuel обложување песни, кучиња и коњи, се decoupled од коцкање машини што го направија својот пат на сцената како начин за создавање и одржување на работни места во дербито индустрија.На Флорида Чистокрвни Одгледувачи "и Сопственици' Association извршен ДИРЕКТОР и Извршната V. П., Lonny рече Пауел на потенцијалните таму, "Во мало, за одвојување средства трка на патеката во Флорида ќе имаат можност за отфрлување на сите или дел од неговите живеат трки додека сеуште одржување (или проширување на) неговите слотови и покер соба објекти и бараат одобрение за иднината игри производи од Флорида Законодавната власт." Во крајот на 2015 година, Спектар на Игри објави ажурирани извештај детали пад во присуство на Wheeling од 929,000 во 1983 година за само 13.000 во 2013 година. Државниот Долг.на Приходи овластена извештајот со цел да се добие независна и објективна анализа на тоа дали споделувањето на видео лотарија приходи со racetracks направени економска смисла.Студијата покажа дека чанта додатоци се искачи на 95%, додека награди некогаш биле целосно создадена од обложување рачка на кучиња.Во една песна на purses беа, исто така, се случува да надвор од државата пациентите во однос на 230:30 како да го отклучите слот 5 wolcen. Ова е дел од Светот Казино Вести извештај на студијата за прв пат е објавен во 2015 година: Во 2014 година државата се приближува вкупна загуба за прв пат со надзор трошоци проектирани во $965,000 и трка поврзани со приходите на државата се огледа во $1 милиони евра.Извештајот, исто така, покажа дека целокупниот економски влијанија на greyhound индустрија едвај надмина субвенции.Иако ниту еден од аналитичар препораките содржани елиминирање на greyhound трки целосно, нивната последна препорака не укажуваат на тоа дека доколку законодавното тело одлучува да се елиминира трки, мал дел од данок на бруто игри приходи од Западна Вирџинија видео лотарија казина, кои во моментов оди во чанта субвенции може да се користи за да се компензира оние во индустријата кои ќе бидат повредени од страна на престанок на трки.Индустрија инсајдерите имајте на ум дека greyhound трки вработува многу луѓе и нивните надежи се дека законодавците ќе не напушти спортот.Во моментов, 39 држави и на територијата на Гвам имаат забранета greyhound трки, и четири повеќе држави не се активни песни.Колорадо е најновата држава да се забрани практиката со закон во 2014 година. Само шест други држави од Западна Вирџинија им овозможи на greyhound трки и да имаат активна песни. сонцето и месечината слотови онлајн бесплатно.