е купување на акции исто како коцкање

quil ceda крик казино работни места

Во голем пораз за осум окрузи на Флорида, кое сакаше да користи исходот на јавни референдуми, со цел да се овласти слотови на постојните parimutuel racetracks и jai-alai frontons, Флорида Врховниот Суд едногласно одлучи дека таквите потези бараат законски одобрување.Според извештајот од Мајами Хералд весник, четврток владејачката против Gretna Трки, која е претпријатието на Poarch Бенд На Крик Индијанци и работи Крик Забава Gretna објект во руралните Gadsden Каунти, видов Флорида е највисок суд да ги почитуваат порано одлука од Поделбата На Parimutuel Wagering кои тврди дека законот на државата не дозволуваат земји да се спроведат референдуми за целите на дозволи слотови е купување на акции исто како коцкање. "Во отсуство на таква специфични овластувања, каунти не може да иницира референдум кои ќе го овласти Поделба [На Parimutuel Wagering] за издавање на лиценца било повеќе од каунти може и самата да издаде слот машина игри на лиценца," напиша Правда Чарлс Canady во владејачката.Правници за Gretna Дербито имаше наводно навеле во нивните јуни орален аргументи дека вратата за окрузи да се бараат избирачкиот одобрување со цел да се донесе слотови на нивните parimutuel објекти била отворена во 2009 година, кога на Флорида, пратениците модифицирани статути, така што Hialeah Парк Трки И Казино може да им понуди машини.Сепак, Canady наводно пресуди дека додека "слот машина игри е дозволено под силно ограничувања како што е утврдено од страна на законодавната власт во глава 551" не постои ништо во овој статут дека "доделува на секој орган да се регулира слот машина игри да било област" е кеш крик казино вклучена отвори. "Единствената улога што окрузи се игра во однос на слот машина игри е спроведување на референдуми кога се овластени со закон," напиша Canady во неговата одлука, кој беше потпишан од страна на пет други судии вклучувајќи го и судот е најновиот, Алан Lawson.Мајами Хералд објави дека одлуката е прекината изгледите дека неговото место ќе биде доаѓањето на објекти во Gadsden Каунти, Brevard Каунти, Duval Каунти, Ли Каунти, Хамилтон Каунти, Palm Beach Каунти, Св Луси Каунти и Вашингтон Каунти во скоро време и покрај гласачи во овие области претходно одобрување како се движи quil ceda крик казино marysville. "Добра вест е што таму нема да има илјадници слот машини доаѓа до Флорида без понатамошно дејство од страна на законодавната," Џон Sowinski, Претседателот за не-за-профит Не Казина притисок група, изјави за весникот.Но, владејачката партија не значи дека осум окрузи никогаш не ќе мора слотови како Републиканска Држава Флорида Сенаторот Бил Galvano реков на Мајами Хералд дека законодавците се уште можеше да овласти еден таков потег иако на начин на кој не би штета на државата постоечки игри компактен со казино-оперативен Seminole Племето На Флорида quil ceda крик казино работни места. "Тоа не значи ова прашање е нема," Galvano изјави за весникот quil ceda крик казино џекпот победници. "Ако ние се уште сакате да ги видите проширување на неговото место, тоа се става во седиштето на возачот." best free blackjack app for android.