Quil ceda крик казино работни места

best free blackjack app for iphone

Лас Вегас и WSOP е редовно закажани годишна пауза за Мајами realtor успешен Мајами бизнисмен, брокер и realtor Вилијам Kakon (38) сака да се натпреварува и покер, и го прави Лас Вегас и Светската Серија на Покер редовен годишен одмор престане да добие малку на двете секоја година.Оваа година тој постигна голема амбиција да ја обезбеди својата прва WSOP победник е нараквица, во исто време, подигање на $196,055 главната награда на Настанот 11.На $1,500 купи-во Limit Hold ' em конкуренција привлече поле од 660 играчи, многу од нив добро почитувани имиња, генерирање на наградниот фонд во вредност од $891,000.Види преземање на нивните седишта во случај беа Мет Glantz, Џеф Shulman, Дејвид Chiu, Александар Kostritsyn, Брендон Канту и Шенон Shorr.Мароко-роден Kakon живеел и работел во метрополи низ светот пред решавање во Мајами, каде неговиот бизнис таленти се широко признати; во изминатите шест години, тој се наведени во топ 1% од НАС агентите, откако генерирани богатство во вишокот на $3 милијарди долари.Неговиот натпреварувачки редеа беше евидентно во агресивна но остроумен игра стил што го видов него преживее преполн поле за да го издлаби до конечната табела и, конечно се соочи со 45-годишниот Њујорк покер про Даниел Needleman во главите нагоре quil ceda крик казино работни места. Ruthlessly но со добар хумор имплементирање на неговиот чип предност, Kakon земјата неговиот последен противник во тркач до позиција, испраќање Needleman дома со $121,051.Други конечна табела finishers беа платени:Мајк Ланкастер $78,693Брајан Pimlott $57,799Шенон Shorr $43,053Кевин Песна $32,485Брендон Канту $24,796Хектор Contreras $19,138Александар Kostritsyn $14,924 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година quil ceda крик казино џекпот победници. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] best free blackjack app for android.