Noches де покер azteca 7

казино етил алкохол снабдувач филипини

Во обид да реформа на државата коцкање индустрија, Флорида се работи на неколку фронтови кон разјаснување и се менува многу од правилата кои владеат обложување во Сонце Држава.Една област на вниманието на pari-mutuel wagering: обложување што се случува во државата трката песни и jai-alai frontons низ државата.Но индустрија инсајдерите велат дека првата нацрт-верзија на правила кои што биле предложени од страна на државните регулатори едноставно нема да работи.Оние правила на крајот ќе се дискутира на работилница со Поделбата на Pari-Mutuel Wagering на октомври 16, но за првпат беа објавени во нацрт форма минатата недела.Правилата се создадени за да се стави крај на поголем број на сомнителни практики кои се јасно надвор од она што државата има намера да им овозможи на такви места.И додека некои од овие нови правила работа, оние во индустријата велат дека многу едноставно покажуваат дека регулаторите не се запознаени доволно со Флорида е коцкање индустрија да се направи таков далекусежните промени noches де покер azteca 7. "Некои од нив се направи смисла," вели Кен Стирлинг, извршен директор на Флорида Коњаници е Добротворна и Заштитни Асоцијација. "Некои од нив сеуште не е обмислен многу добро.Еден или два од нив се прилично смешни." Еден од големите области се опфатени во нацрт-правилата е коњ тркачки прописи со цел да се елиминира не-стандардните трки.Многумина во индустријата се согласувам дека ова е добра идеја, како "барел трки" и "знаме-капка" дербито се смета од страна на некои оператори, како начин да се евтино заработи плаќања кои, исто така, ќе им се дозволи да нудат картичка соби или слот машини заедно со оние раси.Новите правила ќе ви помогнат да се стави крај на ваквите практики.Тие ќе бар "дербито на животните да го смени курсот во одговор на било какви пречки на дербито површината" и да се обезбеди дека jockeys се придржува кон униформа и губење на барањата дека не би било проблем за легитимен трки операции.Но прописи не престане да постои, и тоа е каде што некои мислат дека правилата се оди во погрешен правец.Според Стирлинг, некои од овие правила може да уништуваат дербито индустрија, ако тие не се менува.На пример, новите регулативи ќе бараат на сите трки се најмалку шест furlongs во должина – нешто што може да се направи смисла ако сте само се гледа Тројна Круна трки или Одгледувачот е Купот, но кој не прави никаква смисла за индустријата како целина noches де казино juego де меса. "[Правило дека] нема трка мора да биде пократок од шест...furlongs...е убиец," Стирлинг рече, истакнувајќи дека таквите трки ќе биде премногу долго за две-годишниот коњи трки во текот на летото казино етил алкохол ценовник.

"Тоа е глупо.Ние се кандидира бебе трки во 4.5 furlongs и ние сме биле прави тоа за сто години.Знам дека тие се во Tallahassee, но ние имаме овие работи се нарекува телефони." Тој, исто така, се противи да правило што се наведува дека секоја трка мора да има најмалку шест коњи – правило што би можело да предизвика трки за да бидат откажани поради последната минута гребнатини. Jai-Alai, исто така, ќе бидат погодени од новите регулативи.На пример, секое место ќе се бара да имаат осум заверена играчи во ротација.Ова правило доаѓа како одговор на контроверзии во Ocala Покер и Jai-Alai, која започна на 2012 сезона со само двајца играчи.Додека може да има прашања поврзани со правилата, поделба директор Леон Biegalski вели дека не треба да биде проблем, и дека работилници се наменети да им помогне на железо од овие проблеми со индустријата е помош казино етил алкохол снабдувач филипини. "Тие се нацрт-правилата.Тие се појдовна точка.Ние сакаме да бидете сигурни дека сите дозвола носители и сите удел носители сме на иста страна во однос на она што регулатива е тоа е таму и што треба да бидат таму," Biegalski рече..