смарагд кралицата казино работни места такома

баровите на круната казино перт

Англиски granny може да има изрибан нејзините шанси за собирање на г 33m лотарија џекпот откако случајно перење на победа билет.Во неделата, велика БРИТАНИЈА медиуми идентификувани 48-годишниот Worcester жител Сузан Hinte како еден од двајца добитници на Националната Лотарија е рекорд £66m џекпот претходно овој месец.Проблемот е, на баба од четири не се сигурни дека таа може да се соберат откако случајно напуштање на билет во еден пар фармерки кои таа се стави преку миење.Според Hinte е ќерка, победа броеви на билет се избледени, но се уште читлив.Сепак, машина за перење успеа да чистење исклучување на билет за датумот, бар код и серискиот број, и Националната Лотарија оператор Камелот е noncommittal за Hinte е шанси да профитира на нејзината наводна победник.На Камелот рече портпаролот на компанијата го поучил Hinte да поднесе билет заедно со колку идентификување детали како е можно во однос на тоа каде и кога таа купи билет, како и без разлика дали или не таа избрани шест победи броеви со себе или нека машина изберат броеви.Без оглед на тоа кои податоци Hinte е во можност да ги обезбеди, Камелот вели дека тоа нема да се потврдат или отфрлат нејзиното барање до јули, кога е предвидено 180-ден крајниот рок за поднесување на барање на џекпот ќе истече.Камелот очекува повеќе барања, ќе се направи пред овој прозорец се затвора смарагд кралицата казино работни места такома. Hinte, кој е, наводно, "нервен руина," можеби не се знае дали таа е победник, но тоа нема да не' престана нејзиното од уживање на помалку пожелни резултати на се идентификувани на Facebook како лото победник вашингтон. Hinte е ќерка тврди странци се веќе inundating нејзината мајка со барањата за финансиска помош.Поуката од оваа приказна?Ако играте на лотарија, никогаш не се мијат вашата облека.Да се биде безбеден, стоп за капење во целост.Ако ништо друго, придружните смрдеа излетаат вашето тело веројатно ќе им помогне јасно редот за билети на следниот пат на лотарија џекпот отекува да снимате издигнувања.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre барови околу круна казино мелбурн.