Wild rose казино estherville ајова

казино колонијалната guadalupe

Шпанија е малку поблиску до регулиран игри на пазарот по земјата Конгресот одобри предложената онлајн коцкање законодавство.Одобрување дојде во текот на приговорите на народна Партија, која силно се противи на создавањето на една национална игри на мониторите.Додека не се сите на 200-чудно измени се очекува да преживее законодавството е патување низ Сенатот и Европската Комисија, се верува дека спортски тим за спонзорство ќе побара преоден период", така што компаниите можат да го регулираат нивниот статус и спонзорски активности." Што доколку на чарли, Шпанија Grupo Codere има направено добра на своите закани од тужи обложување облека bwin и фудбалски клуб Реал Мадрид во Комерцијални Суд за нелојалната конкуренција.
Codere, која работи 127 бинго сали, 415 обложување спортски продавници и 13 казина во осум земји, се вели дека "агресивното" за рекламни кампањи од страна на bwin и Реал Мадрид се крши шпански закон. Codere бара од судот да се воведат времени мерки кои би го бара Реал Мадрид да го прекине bwin поврзани со рекламни кампањи и спонзорски договори. Codere има одредена коска да ги собереш со Гибралтар-врз основа на bwin во однос на нивното внесување во Шпанија предложените игри законодавство, велејќи дека законот не треба да се сметаат "ставовите на оние кои работат .. wild rose казино estherville ајова. онлајн игри нелегално од нивните штабови во Гибралтар, не плаќаат даноци во Шпанија, не генерираат богатство или вработување и не се предмет на било какви контроли." Geez, момци.. казино колонијалната guadalupe колонија може да 13. Престане да викаат на Австријците, ќе ти?Тие имале нешто на груба недела.Некој друг кој имаше еден груб старт на нивните недела е поранешен 888 извршен ДИРЕКТОР Gigi Леви, кој нагло поднесе оставка неговата позиција ова изминатиот викенд.Во времето, 888 spokespeople правеше сé за да го ублажи ударот од укажувајќи дека Леви ќе остане дел од 888 одбор за најмалку следните шест месеци.Види?Тоа може да биде развод, но барем тоа е пријателски сплит.Сега излегува дека чувањето на Леви одбор седиште топло е 888 начин на избегнување на непосредна £48.7 м плаќање на Daub Ограничен, сопствениците на Намигнување Бинго, кој 888 стекнати во декември 2009 година казино com слободни бонус де boas vindas. Се чини дека Намигнување се справи содржана клаузула дека доколку Леви исчезна од 888 одбор, највисок на платниот биланс ќе дојде должи во целост.Бидејќи 888 има само околу £42m готовина на рака, тие ќе треба да или се потпече Баркли за кредит, или да ја погоди на улиците во нивните fishnets и ПВЦ booties и да заработи што може да се на играта.Или тие може да се задржи Леви околу она што ветува да биде некој сериозно непријатно одбор состаноци казино колонијалната guadalupe. "Па што мислите дека ние треба да се направи, Господинот Екс-ДИРЕКТОР?" Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre nuevo леон.