лошо oeynhausen казино

лоша среќа рака во покер

Потешки финансиски барања за Британските имателите на одобренија и дозволи ако овој амандман успева Куќата на Господарите дебата на оваа недела на нова точка-на-потрошувачка Британски лиценцирање и оданочување закон (види го претходниот InfoPowa извештаи) има произведено предложен амандман дека, доколку биде одобрен во следните читања, може да имаат сериозни дополнителни финансиски импликации за компании кои лиценца во велика БРИТАНИЈА.Се наметнува од страна на Господ Gardiner, амандманот има за цел да го користите владата законодавство за да се прошири на тековната доброволно коњ тркачки давачка на "оф-шор далечински оператори," и се предвидува 10% од бруто (трки) профит придонес за Horserace Обложување Леви Одбор, подигање проценува дека дополнителни GBP 20 милиони евра годишно за телото.Ова ќе биде завршена и над веројатно 15 проценти средно данок на оператори кои сакаат да пристапите на Британските онлајн punter.На Horserace Обложување Леви Одбор треба да биде преплавена со пари оваа година, а следната следниве доброволно исплати од големи Британски bookies според постоечките договори на околу GBP 80.2 милиони евра.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година лошо oeynhausen казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] покер turnier.