Zynga poker is so rigged

може ли да се отвори покер соба во флорида

Филипини министерството за Правда во моментов е зафатен истражува одредени дама обвинет дека на ум на огромна корупција сага.Но, дури и ако агенцијата е врзан против ѕидот на тој случај, тоа не значи дека тоа не е работа на други болни прашања, од кои една вклучува Јапонски коцкање магнат Kazuo Okada.Истрагата на мито наводите му се припишува на Okada се уште е во полн замав и неодамна КАНЦЕЛАРИЈА Секретар на Лејла де Лима не е затворање опција за поднесување мито тужба против embattled казино оператор.Линија на сведоци во моментов се подготвени да сведочат против Okada за неговата улога во поткуп поранешни функционери на Pagcor со цел да се добие поволен третман во обезбедување на казино лиценца во земјата zynga poker is so rigged. "Мојот инструкции е да се продолжи случај израстоци, бидејќи постојат документирани докази кои укажуваат дека постојат навистина бил мито," Де Лима кажано Филипините репортери кон крајот на минатата недела.Во КАНЦЕЛАРИЈА секретар, исто така, рече дека поранешниот Pagcor претседател Efraim Genuino би можеле да бидат вклучени во поткупот на истрагата, потенцијално додавање на уште една кривична постапка против еден човек кој веќе има доволно од нив на своето име.Соодветните испитувања на Genuino и Okada се земени во целина многу време и ресурси надвор од КАНЦЕЛАРИЈА.Но оваа нова прием од Де Лима би можел да заврши удирајќи две птици со еден камен ако е докажано дека двете Okada и Genuino се виновни за кривични дела се наводно против them може ли да се отвори покер соба.
De Лима престана кратко на целосно имплицирајќи Genuino на Okada истрага, но таа не се каже дека агенцијата е во процес на потврдување на неговата вмешаност во "аномалија".За Okada, на обвиненија за мито, исто така може да додадете уште едно кривично случај на врвот на повредите на КАНЦЕЛАРИЈА удира против него и неговите многу состојки за кршење на земјата анти-атарот закон со користење атарот на компаниите да се заобиколат 40-отсто сопственост, законот за странски инвеститори.Ако Јапонски коцкање магнат е прогласен за виновен, може да биде проклето добро сигурни дека неговото водење бизнис во земјата ќе се измијат од Филипините брегови, никогаш да не се гледа и слуша на повторно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можам да отворите онлајн казино.