Nuova normativa sulle слот машина

казино и лил борбена несреќа

30 Мај 2018 – Макао, Кина: најголема глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само најави на главниот настан за ЕДЕН: ВРВ НА ВЛАСТА, во собата за Студиото Град Настан Центар во Макао, Кина во саботата, 23 јуни.Актуелниот ЕДНА Жените Strawweight Светски Шампион "Панда" Xiong Џинг Nan на Кина прави првиот одбрана на нејзината светска титула против Лаура "Ла Gladiadora" Balin на Аргентина во вечерните часови е headlining рунда.Во ко-главниот настан, владеел ЕДЕН Flyweight Светски Шампион Adriano "Mikinho" Moraes на Бразил се соочува со ЕДНА Привремена Flyweight Светски Шампион Geje "Гравитација" Eustaquio на Филипини во flyweight титулата обединување рунда.Билет информации за ЕДЕН: ВРВ НА МОЌ е на располагање на www.onefc.com. Chatri Sityodtong, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "јас сум воодушевен да го објави две наслов напади дека ќе насловот ЕДЕН: ВРВ НА СИЛА на 23 јуни.Кина е на врвот женски strawweight, 'Панда' Xiong Џинг Nan е назад и се подготвени да се брани неа ЕДНА Жените Strawweight Светското Првенство за прв пат против непознатиот Лаура Balin.Потоа во ко-главниот настан е реваншот фанови биле на чекање за. Adriano Moraes и Geje Eustaquio, две угледни светски шампиони ќе се соочи со исклучување против едни со други за да ги обедини на flyweight светот наслови.Со двајцата мажи бараат да се решат бодови, само еден ќе ја напушти undispkuted ЕДЕН Flyweight Светски Шампион." Xiong Џинг Nan, ЕДНА Жените Strawweight Светски Шампион, изјави: "Освојувањето на титулата е еден од најголемите моменти од мојата кариера.Јас сум горд да претставуваат Кина на глобален фаза на боречки вештини и план за успешно да се брани појас против секој противник.Лаура Balin е достоен предизвикувач, но исходот од овој натпревар ќе биде еден од каде јас сум победник." Лаура Balin, ЕДЕН Светски првак Предизвикувач, изјави: "Тоа е чест да се натпреваруваат за светското првенство во мојот прв настап во ЕДНО.Јас сум благодарен дека промоцијата е ставен доверба во моите вештини и талент, и ќе направи се што е во моја моќ да се земе титулата од лигата.Јас сум ви доаѓаат со тегоби на мојот ум, и тоа ќе биде многу возбудливо matchup." Adriano Moraes, ЕДЕН Flyweight Светски Шампион, изјави: "јас сум шампион и јас сум тука да стори сè што може да се брани мојот наслов.Јас сум со кои се соочуваат Geje Eustaquio пред да, и јас сум запознаен со својот стил.Знам дека е подобрена многу од нашата последна средба, па јас сум подготвен да се соочи со различни, повеќе се заврши боречки уметник.Јас сум обука екстра тешко да се подготвени за предизвик тој ќе се претстави." Geje Eustaquio, ЕДНА Привремена Flyweight Светски Шампион, изјави: "тука може да Има само еден шампион, и јас верувам дека имате она што е потребно за да ги обедини на flyweight наслови.Тоа е чест и привилегија да се соочува со Adriano Moraes повторно, и јас сум нестрплив за да му покаже колку имам подобри од минатиот пат сме се запознале.Знам дека тој се разви како боречки уметник, но така се I nuova normativa sulle слот машина. јас сум внесување оваа рунда повеќе сигурен во победата од било кога досега." "Панда" Xiong Џинг Nan на Shandong, Кина е на владеачкиот ЕДНА Жените Strawweight Светски Шампион.Со стручната евиденција на 14-1, Xiong ја започна својата кариера се натпреваруваат во професионалниот бокс и беше инспирирана од нејзиниот татко, кој се даваше во нејзините вредности на храброст и интегритет.Одликувајќи се со широк спектар на вештини, да "Панда" bagged златен медал на престижниот Кина Отвори Бразилецот jiu-джицу турнирот во 2017 nuove regole по ле слот машина. Во нејзината последна рунда, Xiong јавуваа во gruelling првенство средба против Сингапур е Тифани Teo, победа со технички нокаут во четвртата рунда да се тврди в.д казино и да се впуштат во луизијана. ЕДНА Жените Strawweight на Светското Првенство.До следниот, Xiong глави да Macau да се брани својот појас против Лаура Balin. Laura "Ла Gladiadora" Balin од Аргентина е женски strawweight кандидат кој ќе се прави нејзиниот ЕДЕН Шампионатот деби на ЕДНО: ВРВ НА ВЛАСТА. Balin, кои се натпреваруваа во Јужна Америка за поголемиот дел од својата професионална кариера досега, ќе се натпреваруваат за прв пат во Азија.Таа е сопственик на професионална рекорд од 10 победи и два загуби.Надвор од нејзините вкупно 10 победи, девет доаѓаат со спектакуларен крај, вклучувајќи пет поднесоци и четири knockouts.За Balin е првиот обид во ЕДНА, таа ќе се предизвик на Кина Xiong Џинг Nan за ЕДНА Жените Strawweight на Светското Првенство казино и лил борбена несреќа. Adriano "Mikinho" Moraes на Бразил е Бразилскиот jiu-джицу црн појас со добро заоблени впечатлива и grappling вештини.Тој е два-време flyweight светски шампион, и еден од најдоминантните светски шампиони во боречки вештини.Ретко се противат на тоа, Moraes е јавањето четири рунда победи streak, вклучувајќи три победи со поднесување.По recapturing на ЕДЕН Flyweight Светското Првенство во август минатата година против Kairat Akhmetov, "Mikinho" успешно ја одбрани титулата против зголемувањето на ѕвезда Дани Kingad минатиот ноември во ЕДНА: ЛЕГЕНДИ НА СВЕТОТ.Сега, тој е поставен да се соочи со ЕДЕН Привремената Flyweight Светски Шампион Geje Eustaquio во многу очекуваната титулата обединување рунда.Тековната ЕДНА Привремена Flyweight Светски Шампион Geje "Гравитација" Eustaquio на Baguio Град, Филипини, е еден од повеќето вешти боречки уметници во Азија, и високо-декорирани wushu лекар.Неговите цврсти впечатлива и grappling вештина поставите доведе до големи победи во тек на седум-годишна професионална кариера.Обука на високи надморски височини на Филипини лето капитал, Eustaquio hones својот занает заедно со неговиот елита соиграчи во легендарна Екипа Lakay.Во неговите најнови рунда, Eustaquio темелно поразен поранешниот titleholder Kairat Akhmetov да го фати на ЕДНА Привремена Flyweight на Светското Првенство.Познат по својата неверојатна способност да ги задржи смирени во лицето на катастрофа, Eustaquio ќе гледам да ги обедини на flyweight светот наслови, кога тој се соочува со ЕДЕН Flyweight Светски Шампион Adriano Moraes.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook во https://www.facebook.com/ONEChampionship.

About ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемата глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, ЕДЕН Шампионатот е дом на боречки вештини и е најголем во светот боречки вештини организација, хостинг напади во сите стилови на боречки вештини како што се Muay Тајландски, кик-бокс, Карате, Кунг Фу, Silat, Санда, Lethwei, Мешани Боречки Вештини, Tae Квон Дали, Поднесување Grappling, и повеќе.Светот повеќето возбудлива боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија, кој се некои од најдобрите светски боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.Во прилог на својата дигитални платформи, ЕДЕН Шампионатот преноси на повеќе од 1.7 милијарди потенцијални гледачи низ 136 земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи Фокс Спорт, ABS-бибиси арапски, Астро, ClaroSports, Bandsports, Startimes, Премиер Спорт, Thairath ТВ, Skynet, Mediacorp, OSN, и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.