Red hot покер светилки ирска

18 и до казино сан диего

Иако изградба на Fontainebleau одморалиште прекина повеќе од две години, правни расправии над својот останува продолжува.Во daylong претрес понеделник во Кларк Каунти Окружниот Суд, адвокатите што ги претставуваат директори и компании врзани за хотел, повеќето видливи жртва на Лас Вегас недвижности несреќа во 63 недовршени подови, се обидел да ја отфрли тужбата поднесена од страна на субјектите држи околу $800 милиони евра во кредити на лицето вредност.Иако Fontainebleau себе е уште мелење преку стечајна постапка, во Флорида, на долг сопствениците сакаат да допрете пари вена меѓу 16 растворувач луѓе и компании кои се вклучени во проектот.Основните случај, кој trickled по лидер на давателот Банката на Америка одби понатамошни побарувања од Fontainebleau во април 2009 година, центри на рсза, трошоците overruns на околу $400 милиони и наводните напори да ги скријат со цел да се задржи за финансирање на тече red hot покер светилки ирска. "Имаше масовна измама", рече Лос Анџелес адвокат Кирк Dillman, кои претставуваат долг на сопствениците, кои го донесоа на случајот. "Тие, трчаа тоа, тие се контролирани од тоа и ние страдал од тоа." Но, адвокат Стив Морис, зборувајќи за Fontainbleau е Мајами-врз основа на инвеститорот Jeffrey Soffer и некои од неговите тела, се сомневаат дали сегашниот долг носители го изгубил ништо, бидејќи тие дојдоа на проектот доцна.Многу купиле нивните парчиња на изградба кредит, во еден стрмен попуст по Fontainebleau е стандардно.Дури и ако прикривање постоеле, според Морис, одморалиште е очајна состојба веќе се појавија пред тие се стави на нивните пари red hot покер алое цена. "Тие се целосно анонимни и безличен тужителите кои не се преговара или договор со обвинетите," Морис рече.На 46 долг носители во случај, 36 се инкорпорирани во Cayman Острови.Тврдења против Fontainebleau себе остане во стечај, со проблематични правец на исплата.Сепак, Dillman е цели, како што се Soffer и Австралиски бизнис магнат Џејмс Пакер, кои купиле 19,6 отсто споделување на Fontainebleau за $250 милиони евра, останале надвор од банкрот.Кларк Каунти Окружниот Суд Судијата Марк Denton тој рече дека ќе ги разгледа аргументите, но не и да определи рок за донесување одлука.Покрај прашањето на дали на долг носители беа измамени, Denton мора да се соочат со технички прашања, како што се дали Невада закон дозволува оригинална давателот за пренос на потенцијалните економски барања за оштета на некој друг.На Fontainebleau, буџетски на околу $2.9 милијарди долари за 3,800 соби, стави под патот по Банка на Америка, предводена група на lenders во опремување на главниот изградба кредит, во $1.85 милијарди долари.Но проблемите во рок од Fontainebleau, заедно со тешка рецесија, донесе работата во прекин во помалку од две години и резултираше со 150 милиони долари ликвидација продажба во Њујорк инвеститор Карл Icahn во почетокот на 2010 година red hot покер светилки за продажба. Како дел од колатерална штета, бројот на оригинални lenders продаваат своите позиции на помалку од лицето вредност на инвеститори кои се специјализираат во потресени на недвижен имот.Тргување на лошите кредити и се случило на различни проекти во долината, вклучувајќи хотел-казина, како што М Одморалиште и дланките.На некои од обвинетите, кои се ангажирани повеќето од десетина адвокатите седи во понеделникот слух, навеле тие имаат мала или никаква врска со $1.85 милијарди долари кредит.На пример, Ullico, инвестиции и осигурување на друштво за труд синдикати, имаше оштетени во посебна$315 милиони евра кредит и никогаш не се занимавале со долг носители во случајот, според неговиот адвокат.Но Dillman тврди Ullico опфатени четири месеци на придонесите што се бара од Леман Брос по Вол Стрит фирма се распадна во септември 2008 година 18 и до казино сан диего.

Ullico беше во претвори надоместени од страна Soffer, акт со кој се Dillman прикажан како рака на пошироката прикривање на Fontainbleau е проблеми. 18 и до коцкање во близина на мене.