како да се план казино тематските партија

велика британија слотови сајтови кои не се на gamstop

На Возраст Верификација специјалисти 1account има денес објави дека има интегрирано својата возраст верификација технологија со водечките места ориентирани филијалата, SlotsCalendar, исто така познат на пазарот како на IMDb на интернет слотови како да се план казино тематските партија. SlotsCalendar која може да се пофали повеќе од 7.000 free-to-игра игри (FTP), неодамна се соочи со краток hiatus од пазарот следниве промени на велика БРИТАНИЈА Коцкање на Комисијата за регулирање на FTP игри, сепак оваа најнова партнерство со 1account значи дека филијалата сајт сега е целосно во согласност велика британија слотови не на gamstop.

SlotsCalendar сега може да се обезбеди лесна возраст верификација на процесот што води играчи преку потребните чекори во само прашање на клика, која пак насочува на интернат и затоа ја зголемува конверзии велика британија слотови не wagering барања. SlotsCalendar извршен ДИРЕКТОР Viorel Стен рече: "Интеграција на 1account возраста на верификација функционалност е значителен чекор за нашите слотови ориентирана бренд, SlotsCalendar и резултатите се епски.Ние достигна неверојатни 100% стапка на успех на играчите да биде потврдена во првите недели од операцијата." "Благодарение на 1account ние сега може да се отвори играат за забава верзија од над 7,000 Слотови Игри за verified велика БРИТАНИЈА посетители и да се зголеми на нашите корисник задржување во овој пазар." "Да се биде 100% во согласност со регулаторните барања е клучен за SlotsCalendar, и ние со гордост го постигне тоа за две од најпредизвикувачките пазари од законска гледна точка - Велика Британија и Романија." 1account е спектар на ексклузивни извори на податоци, од повеќе услуги, овозможува филијали и оператори за да се провери возраста и идентитетот во реално време, во текот на пријавите процес и без никаков трошок на добавувачот.Бен Keirle, извршен ДИРЕКТОР на 1account рече: "Ние сме возбудени за да биде партнерството со SlotsCalendar и помагање на тимот да се ре-monetise велика БРИТАНИЈА пазар." "Ова е уште еден пример дека со вистинската возраст за верификација на партнерот, тоа не треба да биде предизвик или скапи вежба.Искористување на нашата индустрија-водечка технологија бесплатно, соработници можат да работат во согласност и регулиран начин на кој нема да го попречува на нивното стекнување на успех или на дното линија." велика британија слотови сајтови кои не се на gamstop.