велика британија слотови не wagering барања

светот клуб

Ли Дејви уште еднаш поминува низ предлозите, како congressman со срцата на право место го направите, како што тој ги носи во тек со новостите на на најновата онлајн покер сметка дека се случува да се игнорирани од страна на некој кој го чита тоа.Нашите политичари мора да биде подготвен да се користи насилство.Ние треба некој не се плаши од туркање на вистинските луѓе кои се пред возот.Само тогаш некој ќе бидете заинтересирани да прочитате уште еден здодевен член на онлајн покер записи во Америка.Џои Barton е силен човек.Тој е еден од најтешката фудбалери во целиот ширум светот.Да се надеваме дека неговиот имењак Џо Barton, а Texan congressman, исто така, сака да се удар на луѓето во оние crinkly сперма носители, бидејќи покер треба тоа право сега.Јужна Каролина Државниот Сенатор, Линдзи Греам, неодамна повторно се враќаат на Враќање на Америка Жица Акт (RAWA) до сенатот.Неколку дена подоцна и Г-дин Barton фрли неговите две пени вредност во marbled сала, кога тој воведе HR 2888 Интернет Покер Слобода да Дејствува во оваа lardy-ass борба.Јас често се прашувам зошто тие користат код како HR 2888 да го името на сметката, и потоа научив дека Barton првиот прободе во ова беше 2011 година бил наречен HR 2366 Интернет Коцкање Забрана, Покер Заштита на Потрошувачите и Зајакнување на UIGEA Акт на 2011 година велика британија слотови не wagering барања. Драго ми е некој му рекол дека причина за законот не помине, беше поради тоа што на читателот се упокои пред стигнав до крајот на титулата.Тоа не е само времето што Barton има поднесено бил дизајниран да им овозможи на Американците правото на полски нивните AK 47, додека играте онлајн покер.Во 2013 година, тој, исто така напиша HR 2666 Интернет Покер Слобода Акт на 2013 година велика британија слотови сајтови кои не се на gamstop. И заврши во корпа, каде што се очекува оваа една, исто така, ќе се заокружи.
"Покер е сите Американски игра." Рече Barton во прес соопштението.Првично, моето лице бега од мојот јаготки кога ќе се слушне дека ксенофобична dribble, тогаш јас ве потсети се себеси дека сум работел напорно за да прифатите дека главната Бејзбол Лига (mlb има Светска Серија дека само вклучува Американци светот сон крстарење казино преглед. "Тоа е игра што јас ја научив како тинејџерка и да се продолжи да се игра денеска.Исто како и милиони други играчи уживам стратегијата и вештина кои се вклучени.Јас и понатаму да бидат во полза на Американците кои играат покер на интернет." Заврши Barton.Според покер писатели кои се многу повеќе познавања од мене, новиот бил промовира треба да изгради целосно регулирани онлајн покер мрежа во НАС, затоа што Американците се игра онлајн покер како и да е, освен на сајтови кои се незаконски.Ние треба да ги добијат нашите надежи до?Нема.Но, секој малку им помага.Упорноста е важно.Ние никогаш не смееме да престане да се обидува.Јас само би сакал дека секое парче хартија што беше поднесен беа малку различни од минатата.Покер Играчи Сојуз (PPA) се допадна, иако светот клуб.

— PokerPlayersAlliance (@ppapoker) 25 јуни, 2015 година јас се уште мислам дека ние треба нешто различно.Ние треба да се најде на нашата сопствена Френк Underwood.Или тоа или милијардер кој сака да се игра онлајн покер, и има визија на постоење на конгресот во неговата задниот џеб.Сега јас ќе се решат за нешто.Јас дури би сакале ако ние имавме QPR играч од средниот ред Џои Barton тврдејќи нашиот случај.Тој знае ебам сите за пишување на сметка, но тој не знае како да се држи неговите во некој друг лик.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино без депозит бонус.