светот сон крстарење казино преглед

светското првенство слот за секој континент

Бизнис империја поврзани со Кралевите Римјаните Казино во Лаос има продолжи изградбата на аеродромот во Bokeo провинција во обид за зголемување на туризмот.На потег е контроверзна, бидејќи на игри сопственик на имотот на репутацијата за наводна трговија со луѓе, нелегална трговија и перење пари, според Радио Слободна Азија.На НАС финансирани од владата вести услуга пријавени изградба на аеродром беше прекината во 2017 поради загриженост од локалните жители.Но минатата недела изградба наводно продолжи.Земјата се подготвува за аеродромот.Тоа е закажана за да го отворите во 2022 светот сон крстарење казино преглед.

Кралевите Римјаните Казино е сопственик е Зао Веи.Тој е претседател на Dok Ngiew Kham Група и сопственик на Златниот Триаголник Специјална Економска Зона во Bokeo, се вели во извештајот.Кралевите Римјаните Казино и пошироката деловна организација во 2018 беше означен со "меѓународна криминална организација," од НАС Финансии Оддел.Агенцијата санкционирана Зао и другите во Лаос, Хонг Конг, и Тајланд.Од неодамна, на програмерите на аеродром, наводно направени обесштетување исплати на сопствениците на имот во областа на аеродромот, Радио Слободна Азија рече.Се чини дека сите landowners се задоволни со надоместокот што го примаат, и се прикажуваат без приговор до земјата-бришење процес," анонимен претставник на Dok Ngiew Kham Група изјави за Радио Слободна Азија.Додека голем број жители со нетрпение очекуваме да се зголеми туризмот од аеродромот, еден жител на Bokeo прашање дали новиот аеродром е потребно.Овој аеродром не е потребно, бидејќи Bokeo провинција веќе има аеродромот во градот Houayxay," на неименуван жител изјави за Радио Слободна Азија светот клуб. "На Dok Ngiew Kham Група сака да се изгради овој аеродром само за да и служи на богатите луѓе кои сакаат да дојдат да се коцка во казино." Друг жител тврди во извештајот дека Зао Веи "сака да изгради свој аеродром со цел да се прошири својот бизнис и да им служи на своите клиенти." Работник во Златниот Триаголник рече областа "е многу слободен и отворен зона со сите видови на забава за туристи, вклучувајќи проститутки, дрога, и животинскиот свет казино без депозит бонус. "Овие работи се достапни во сите забава места," на неименуван човек му кажа на Радио Слободна Азија.Дивиот свет храната се служи во рестораните, додека тигар или мечка вино или месо е достапен во VIP соби," работникот понатаму наводи.Исто така, Adosorn Semyam, кој е поврзан со Азија Студии Институт на Тајланд е Chulalongkorn Универзитетот, го предвиде аеродром ќе им служи на оние што се од Кина.Тоа дополнително може да се користат за нелегална трговија со дрога во Bokeo, тој предупреди за Радио Слободна Азија.Претходно оваа година, Зао Веи компанијата прегледано парцела во Xiangkhouang централна провинција во Лаос.Бизнис е размислува за изградба на хотел и голф таму, Радио Слободна Азија пријавени.Но загриженост се појавија во врска со проектот, бидејќи парцела е блиску до Рамницата на Јар, мегалитска пејзаж кој е сајт на илјадници праисториски камени садови.Зао Веи ги негираше designated наводи.Тој вели дека тој е инвеститор кој сака да го вклучите област во голема туристичка дестинација. светското првенство слот за секој континент.