блек џек еден шпил vs повеќе

казино маркери и како тие работат

Вчера, наводно, го видов Американски казино гигант MGM Места Меѓународни официјално ја отвори план кој можеше да се види тоа поминуваат нагоре од $675 милиони евра со цел да се донесе казино и забава комплексен за да се Конектикат е најголемиот град, Bridgeport.Според извештајот од Hartford Courant весник, Лас Вегас-компанија со седиште одржа прес конференција во градот на околу 147,000 луѓе во понеделник да го објави дека има намера да бара дозвола да се изгради својот најнов коцкање место во историските seafront Steelpointe Харбор областа на Bridgeport.Весникот изјавиле дека планираат разговори за MGM Места Меѓународни да партнер со Мајами Бич-основа недвижности инвеститорот RCI Група за изградба на над 210,860 sq ft место, која е привремено крстен како MGM Bridgeport, одликувајќи се со на 100.000 квадратни ft казино нуди приближно 2,000 места заедно со некои 160 игри маси блек џек еден шпил vs повеќе. "MGM Bridgeport е вистинскиот развој во право време и на право место," Bridgeport мајчин Џејмс Murren, Претседател и Главен Извршен Директор на MGM Места Меѓународни, наводно, изјави за весникот блек џек еден шпил куќа на работ. MGM Места Меѓународни наводно, објаснува дека својот нов приватно финансирани од шемата може да вработи до 7,000 луѓе и ќе доведе до источниот државата учи околу $70 милиони евра годишно во лиценцирање такси.На Hartford Courant објаснува дека планот од MGM Места International, која бара одобрување од Конектикат Куќа на Претставници, Конектикат Државниот Сенат и Конектикат Гувернерот Dannel Malloy пред да може да се движи напред, дополнително повици за MGM Bridgeport да се карактеризираат 300-соба хотел, од 20.000 квадратни ft забава местото и 60,860 sq ft ресторан и дневна објект.Треба развојот добие конечниот се оди напред, MGM Места Меѓународни наводно, исто така откриваат дека тоа ќе го предаде најмалку $8 милиони евра за Bridgeport секоја година, додека околните заедници би можеле да очекувате да добиете најмалку $4.5 милиони евра на годишно ниво.Тоа наводно изјавил дека во близина на градот на Новиот Рај, исто така, ќе имаат корист благодарение на воспоставување на локална работна сила за развој и програма за обука, додека област жителите може да биде во можност да се користат на можни нови вода такси услуга работи во Лонг Ајленд казино на пазарот на ла seyne sur mer. "Постои една фраза да капсулирало мојата поддршка за овој проект која ќе биде од корист Конектикат двете најголеми градови и дека фраза е "создавање работни места", New Haven Градоначалникот Тони Харфа, наводно, им кажал на оние кои присуствуваат на прес-конференција. "Храбар иницијативи кои се вклучат приватен капитал дека ќе даде значителни приходи во јавниот сектор, со текот на времето се потребни.Ова е тоа што иницијативата." На Hartford Courant се изјасниле дека Bridgeport Градоначалникот Јосиф Ganim исто така е поддржувач на MGM Места Меѓународни најновиот казино план и рече на насобраните толпата дека шемата, ќе се создаде "можност не само за нашите градови, но за нашата држава".

MGM Места Меѓународни наводно, се проценува дека неговата MGM Bridgeport развој ќе отвори околу 30 месеци по обезбедувањето на сите потребни одобренија со местото на одржување, најверојатно, да се однесуваат на оние што живеат во Њујорк, која се наоѓа само околу 42 милји далеку, и околните заедници.Сепак, Hartford Courant се изјасниле дека целиот план е веројатно да се соочи стерн опозицијата од Конектикат е казино-оперативен Mohegan Племе и Mashantucket Pequot Племенски Нација со портпарол за пар, Андреј Доба, наводно се наведува дека MGM Места Меѓународни предлог рефлектира "модел на нечесност" казино маркери и како тие работат. "Ставање во промет на овој објект ќе го наруши постојното compacts помеѓу две племиња и државата дека веднаш ќе го завршите слот плаќања кои во моментов ја испраќа државната стотици милиони евра годишно во многу треба приходите," Доба, наводно, изјави за весникот..