казино heist нема високо ниво на купувачот

supernova казино мобилни без депозит

"Одобрение за лиценца игри на среќа .. казино heist нема високо ниво на купувачот.

Sturges рече на компанијата се финансираат купување со продажба 2.6 милиони од акциите на компанијата, подигање 20 милиони долари. AG Trucano работи повеќе од 900 слот машини, или 24 отсто од слотот за бизнис во Deadwood, С. Невада Злато & Casino Inc.во четвртокот беше дадена неговата лиценца игри на среќа од страна на Невада Игри Комисија, дозволувајќи им на компанијата да ја заврши својата стекнување на малцински удел во Грутка во Рено.Роберт Sturges, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Невада Злато, рече компанијата инвестира $26,000 да купи 1% удел во Рено казино.Тој рече Невада Злато сега се во позиција да се оцени други придобивки и управување со можности во Невада казино heist најпрофитабилните пристап. Sturges рече тој беше "разочарани" со вториот квартал финансиски резултати, но да се припише нив да првенствено "пониски отколку што се очекуваше се одржи процент." Невада Злато е третиот квартал од фискалната 2012 затвора Јан. Sturges кажано Невада игри регулатори четврток договорот се очекува да се затвори "многу наскоро." Невада Злато купи AG Trucano за $5.2 милиони евра во октомври, и тоа е потребно Јужна Дакота игри лиценца да го затвори договорот натприродни време слот на г.с..

Sturges рече компанија основа Лас Вегас канцеларија за девет месеци, но тоа беше тешка задача да се добие многу направено", без да бидат лиценцирани. па ние би можеле да ги стекнат нашите Невада игри лиценца." Игри регулаторите исто така лиценцирани Невада Злато е подружница, Невада Злато Speedway ДОО. "Ние продолжуваме да веруваме дека со стекнувањето на AG Trucano е многу атрактивна можност за Невада Злато," Sturges рече. е една од последните чекори, пред затворање на нашето очекување на стекнување." Компанијата е сопственик на 10 мини-казина во државата Вашингтон, претставуваат околу 16% од државата е активен мини-казина, според профил на компанијата доставени до Невада игри регулатори.Мини-казина се ресторани со маса игри, вклучувајќи ги и покер.Казина придонесе 86% од приходите, или $47.9 милиони денари, минатата година.Во првите шест месеци од фискалната 2012 година, компанијата генерирани $беа 25,5 милиони денари во нето приход, во споредба со $17.3 милиони евра за истиот период минатата година.И покрај подобро приходи, Невада Злато се уште се изјасниле нето загуба од $2.1 милиони денари, или 16 центи за споделување, во споредба со загуба од $400,000, или 5 центи за споделување, во вториот квартал од фискалната 2011 година supernova казино мобилни без депозит. "Ова не беше инвестиции за одгледување на нашиот бизнис," Sturges реков на пет-член на комисијата.