натприродни време слот на г.с.

ридови казино вклучена високи попуст

Предложените 500 милиони долари Wilton Rancheria Одморалиште и Казино во Elk Grove, Ca., е голем чекор поблиску до реалноста.Половина милијарда долари на проектот е да се codeveloped од страна на Wilton Rancheria племе и Бојд Игри.Во последниве хартии од вредност поднесоци направени од страна на Бојд, на јавно се тргува комерцијални игри оператор потврдува дека партнерството има обезбедени од трети лица за финансирање за сложени.Овој историски остварување на резултати од повеќе од една деценија на интензивни истражувања, комуникација и врската-зграда на Градот на Елен Grove и нашиот партнер, Бојд Игри," на Wilton Rancheria изјава прогласи натприродни време слот на г.с.. "Како дел од оваа финансирање, ние исто така сме горди да го објави дека церемонијата е во развој и ќе бидат објавени во следните денови." Специфични финансирање услови не беа обелоденети, ниту пак беше на идентитетот на трети лица financier(s).На Wilton Rancheria Одморалиште и Казино проект беше многу години во изработка.Племето има се обидува да отвори казино, бидејќи тоа го поврати сојузна признание во 2009 година supernova казино мобилни без депозит.

Во 2017, по бројни правни предизвици и успеси кој траеше неколку години, американското министерство за Внатрешни работи (ДОИ) беше околу 36 хектари земјиште се наоѓа само надвор Автопат 99 во Kammerer Патот во Elk Гроув во сојузната доверба.Племето платени $36 милиони долари за имотот.Го ДОИ одлука се пресели на Мајчин Американски група поблиску до работење на казиното.Истата година, племето и Државата Калифорнија влезе во Класа III игри компактен.Правното уредување им овозможува на Wilton Rancheria племе да работат слот машини и маса игри на суверена земја.Но, федералната влада влече своите нозе во потпишувањето исклучување на игри компактен.Кои доведоа до понатамошни одложувања за почнувањето на градежните работи.Внатрешноста на Одделот конечно одобрени од игри на приходи споделување документ во 2019 supernova казино без депозит кодови. Финансирање за казино, сепак, не беше лесно да се најде.Тоа се промени кога Бојд Игри усогласени со племето.Минатата година, племето и Бојд прошири одморалиште потенцијалот на стапало со стекнување 64 хектари земјиште во непосредна близина на Wilton Rancheria земјиште за $24.5 милиони евра.Продавачот беше Хауард Хјуз Корпорација, кои се напуштени од своите планови да се изгради голем open-air трговски центар по делумно изградба на комплексот.Сега, со финансирање заврши, на 500 милиони долари одморалиште се движи напред.Тековниот дизајн на Wilton Rancheria Одморалиште и Казино вклучува 302-соба хотел, игри кат со 2,000 слот машини и 84 табела игри, повеќе ресторани, спа, и конвенцијата центар.Се наоѓа на само 15 километри јужно од центарот на Сакраменто, Wilton Rancheria ќе биде најблиску казино со слотови и маса игри во Калифорнија е главниот град.Сакраменто е Калифорнија е шестиот-најнаселениот град, со повеќе од половина милион жители.Со оваа локација на голем автопат само јужно од Сакраменто, ова одморалиште ќе биде најблиску Класа 3 казино до центарот на Сакраменто," Бојд Игри извршен ДИРЕКТОР Кит Смит рече дека во текот на компанијата full-2020 година заработка повик минатиот месец.Смит додаде дека компанијата и Wilton Rancheria племе се насочени кон отворањето во втората половина на 2022. ридови казино вклучена високи попуст.