ридови казино вклучена високи попуст

индискиот казино во близина на klamath паѓа орегон

Макао казино оператор Галакси Забава Група (GEG) видов профит падне две-третини во H1 2015 година, резултат на компанијата наречен "веродостоен" со оглед на пазарот е "предизвикувачка средина." Приходите во првите шест месеци од годината, падна од 34% до HKD 25.4 б (б), додека прилагоди заработка падна 43% до HKD 4.2 б и нето-профит падна 66% до HKD 2b.Добивка беше поставени ниски страна на HKD 1b во не-периодични давачки поврзани со отворањето на Галакси Macau е втората Фаза, како и игри операции имаат "играле несреќен," која ја намали профитот од HKD 265m.Галакси Macau е втората Фаза беше отворен само за 35 дена во H1 но GEG вели дека лансирањето е "добро примени" и "поголемиот дел ако не и сите" на имотот игри и мало придонеси ќе бидат отворени пред година е преку. GEG предводник на имотот пријавени приходи надолу 31% до HKD 17.2 б во H1, додека приходите падна 41% до HKD 3.2 б.ВИП промет беше долу 43% нето победи падна 40% до HKD 8.3 б, како и задржете падна 0.4 поени за 3.2% во вториот квартал.Галакси Macau е маса на пазарот табела пад падна на релативно блага 12%, додека нето-win беше долу 15% до HKD 3б.Електронски игри на приходите падна 13% до HKD 694m и не-игри приходи натопена од 15% до HKD 853m. StarWorld Macau приходи и добивка се двете надолу 42% до HKD 7.1 б и HKD 1.1 б соодветно, како ВИП промет натопена 54%, маса маса пад падна 17% и слотови се справи со падна 43%.На преработената Бродвеј Макао, исто така, беше отворен само за 35 дена во H1, но тоа пријавени игри приходи на HKD 41m ридови казино вклучена високи попуст.

DAIWA ГЛЕДА НЕ "V-во ОБЛИК на' ОБНОВА ЗА МАКАО GEG вели таа и понатаму останува оптимист за Макао е среднорочни и долгорочни перспективи, но Daiwa аналитичарите предупредување дека операторите' надеж за "v-во облик на" обновување се нереални. Daiwa неодамна ревидиран својата прогноза за Макао е година на година гејминг пад на приходите во 2015 година од 21% до 34% ридови казино божиќ бафет. Daiwa аналитичар Џејми Soo рече дека неговата фирма отфрла преовладува мудрост меѓу казино оператори кои ги наведуваш на нови места како Melco Круна Забава ателјето Градот ќе се зголеми во сообраќајот да Макао ридови казино вклучена цени. Soo гледа "не фундаментална основа за поддршка на пресврт" во Макао е среќата, и покрај оператори' обиди да се смени својот фокус од ВИП игри на маса на пазарот индискиот казино во близина на klamath паѓа орегон. Soo рече Кина последниве девалвација на јуанот ќе ги патарина на мас пазар сектор, што резултира во "директен намалување на големината на клиентите игри паричници и нарушена ликвидност канали." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre индискиот казино во близина на езерото чарлс луизијана.