она што е позиција во покер texas holdem

на поб казино

Илиноис Гувернерот J она што е позиција во покер texas holdem.

Pritzker (D) има потпишано законодавство во законот со кој се намалува даноци на бруто игри приходи (GGR) кои ќе бидат генерирани од страна на интегриран casino resort во центарот на Чикаго.На Илиноис Генералното Собрание помина Сенатот Бил 516 за време на нивниот специјална сесија во Мај.Законот обезбедува за пониски даночни распоред за казино.На слот машини, градот и државата ќе колективно земе 22.5% на 74.7% од win генерирани од страна на терминали, стапката зависи од казино е вкупно GGR.На маса игри, победи ќе се оданочуваат помеѓу 15% и 35%.Чикаго Градоначалникот Lori Lightfoot (D), кои petitioned државата, пратениците да се намали даночните обврски наметнати на Windy Град казино во оригиналниот проширување на комерцијални коцкање помина минатата година, рече integrated resort ќе се создаде "динамична нова забава област во нашиот град." Lightfoot додаде дека казино ќе помогне за зајакнување на финансиската иднина на градот.Заедно со центарот на градот integrated resort казино, на 2019 игри бил потпишан од страна Pritzker овластени пет помали земјиште базирани на комерцијални казина во пет предградијата на Чикаго.На места се наменети за Waukegan, Rockford, Јужна Предградијата, Вилијамсон Каунти, и Danville.На 2019 игри проширување мерка доби поддршка меѓу државата, пратениците, како одговор на гувернерот $45 милијарди "Обнова на Илиноис" инфраструктура план.Шест казина — првата земја-базирани игри места во Илиноис — се дизајнирани да им помогне на форумот некои од трошењето.На физибилити студија, сепак, се покажа дека во центарот на градот Чикаго казино ќе се оданочува ефективна стапка од 72 проценти.Таа стапка е многу повисока од она што приградски казина ќе се соочи поради т.н 33.3 "привилегија данок" за интегрирано одморалиште.Лас Вегас-базирани Унија Игри беше донесен за да ги видиш дали таков данок ќе ги направи лиценца неатрактивни за потенцијалните казино оператори она што е пост пораз во покер. "До степен казино оператор може да паре надолу трошоци и реализира скромни приходи и профит од не-игри услуги, вкупно претпријатие маргина на профит би, во најдобар случај сценарио, најверојатно се изедначува до неколку пени на доларот," Сојуз склучен.Во прилог на прекумерна данок, победничката казино компанија ќе биде потребно да се плаќаат однапред $15 милиони лиценцирање такса.Државата, исто така, пријави еднократна исплата од $30,000 на игри позиција.Со Чикаго казино е дозволено да имаат колку што 4,000 позиции, кои трошоци може да достигне $120 милиони евра она што е позитивна ev во покер. Pritzker е потпишување на SB516 секако го прави центарот на градот Чикаго казино повеќе атрактивни.Но, тоа не мора да значи поплава на казино оператори ќе се движат за да се обиде и да се стекнат со лиценца игри на среќа.Казина, најверојатно, ќе се почека да се види каде се интегрирани одморалиште е одобрен да се гради.Постојат различни мислења за тоа дали треба да се користи за да се реорганизираат на економски потресени дел на градот, или ако тоа треба да биде дозволено во повеќе туристички оддалечиме од област, како што Милениум Парк.Слотови GGR Државата Проценти Град Вкупно $0-$25M 12 10.5 22.5 $25-$50 МЕТРИ 16 14 30 $50-75M 20.1 17.4 37.5 $75-100 21.4 18.6 40 $100-150M 22.7 19.8 42.5 $150-$225M 24.1 20.9 45 $225-$1B 26.8 23.2 50 $1B+ 40 34.7 74.7 Маса Игри GGR Државата Проценти Град Вкупно $0-$25M 8.1 6.9 15 $25-$75M 10.7 8.4 19.1 $75-$175M 11.2 9.8 21 $175-225M 13.5 11.5 25 $225-$275M 15.1 12.9 28 $275-$375M 16.2 13.8 30 $375M+ 18.9 16.1 35 на поб казино.