на поб казино

на поб покер соба лондон

Конектикат е имајќи предвид додавање на нови казина за борба против доаѓање места во Масачусетс и Њујорк, и сопствениците на Mohegan Сонцето и Foxwoods се дури и подготвени да се здружи за да работат на нив.Но, додека на предлог од државната регулатива ќе се овозможи на овие нови, помали казина, барем некои од предложените градови не сакате ништо да направите со нив.Официјални лица во двете Enfield и Виндзор, две од предложените локации за нова казино, веќе јасно дека тие сакаат не се дел од казина во нивните градови.Минатата недела, Виндзор градскиот совет гласаше да донесе одлука спротивна коцкање објекти таму, додека Enfield функционери рече дека тоа едноставно не дава никаква смисла да се одржи казино во нивниот град.На Виндзор резолуција беше донесен со едногласна 9-0 глас.Советот изјави дека градот функционери не сакаше да дава никакви финансиски средства за програмерите заинтересирани во зграда во градот, и да се погрижи да ги комуницираат нивните силни приговор до државни претставници и државните сенатори кои претставуваат Виндзор. "Ние се трудиме да ги зачувате сите проблеми,", вели член на советот Ал Симон на поб казино.
Enfield асистент градот менаџер на Courtney Hendricson рече дека Enfield слично не е заинтересиран за хостинг казино, и додаде дека тоа тешко направени смисла да се изгради таму покер твитер. "Ние сме само осум километри јужно од масивни казино што е веќе направено договор," Hendricson рече, се однесуваат на MGM Спрингфилд се гради само преку државната граница во Масачусетс првиот слот машина да се појави во историјата беше развиена од страна на кого.

"Ние сме веќе регионален шопинг дестинација...таму ќе треба да биде некој вид на забава, игри и храна опција, не само слотови." Другите градови е предмет на разгледување, како што се Виндзор Брави и Исток Виндзор, се рече дека тие се уште се разгледува можноста за хостинг казино и дека тоа е многу рано во процесот.Но, без оглед на тоа дали било кој град ќе го прифати нов казино во рамките на нивните граници, постојат прашања во текот без разлика дали или не Конектикат е племиња дури и може да си дозволи за изградба на нови објекти во право сега.На две групи, Mohegan Сонцето, кој е управуван од страна на Mohegan Племенски Игри Орган, може да биде во подобра форма, иако Mashantucket Pequots, кои поседуваат Foxwoods, неодамна достигна договор за да се одложи плаќања на $1.7 милијарди долари во долгови. "Мораш да се прашувам.Таму каде што тие се случува да се добие тоа?", праша Мудис Инвеститори Услуга аналитичар Кит Фоли на поб покер соба лондон.
"Финансиската ситуација и не е најсилниот." Двете племиња велат дека тие треба да бидат во можност да се најде финансирање ако тие имаат потреба од тоа, сепак, и областа, исто така, велејќи дека е премногу рано да се разгледа на трошоците во оваа фаза.Таму е исто така на фактот дека и двете групи може да наместо да трошат пари тие не мора сега, наместо да се види нивните приходи се лизга далеку како објекти се отвори во соседните држави.Според извештајот издаден минатата недела од страна на консултантска фирма Пирамида Соработници, Mohegan Сонцето и Foxwoods би можеле да загубат околу 700 милиони долари во приходи од 2019 бидејќи на нови казина се гради во Масачусетс и Њујорк трансплантација на red hot покер растенија. "Овие бројки укажуваат на тоа дека отворањето на одморалиште казина во Масачусетс и Њујорк е за да се catalyze еден од најголемите меѓудржавни трансфери на игри на приходите во последните НИ историја...само втор трансфер од Њу Џерси е казина да Пенсилванија е казина кои се случиле од 2006 до 2014 година," во извештајот се наведува. transporeon време слот за управување со платформа.