кокос крик казино ресторани бафет

точка нема точка казино бафет

За жал, тоа изгледа како "нова година, нови мене" не е менталитетот усвоена од страна на сите велика БРИТАНИЈА оператори – колку што рекламирање регулатива согласност оди, сепак.Рекламирање Стандарди Орган (АС) има зафатен 2019 во која регулаторно тело забранети реклами од голем број на поголемите оператори, вклучувајќи Фудбал Индекс, 32Red, Casumo и Корали.Само осум дена во 2020 година и АС веќе се нарекува во акција, со виновникот да се биде Betway реклама да се најде во конфликт со Комисиите за Рекламирање Практика (ЗЗП) код.На YouTube реклама (и нека ни биде јасно, тоа е само тоа – на објавувањето) карактеристики шега видео во кое Вест Хем фудбалер Declan Ориз е главната ѕвезда.КАПА за заклучување спречува секој кој се појавува на возраст под 25 од кој во коцкање рекламирање.Ориз е 20 години стари.Тоа не е ракета науката.Јасно, Betway не успеа да се обрне внимание во август минатата година, кога АС забрани на уплатени за Facebook реклама од Фудбалот Индекс за користење на малолетнички фудбалери; или, можеби, тоа беше намерно се игнорира.Да се направи работите уште полоши, ова правило е во пракса за некое време.Повеќето неверојатно, Betway одби да се одржи свои раце нагоре, го прифати реклама беше погрешно-чекор и да ги преземат забрана; наместо тоа, операторот тврдат YouTube видео не беше реклама на сите, се наведува во АС извештај дека видеото не "содржи промотивни содржини" значи тоа не беше во судир со КАПА код.На АС е одговор на овој аргумент беше едноставен: на видео на YouTube се појави на Betway YouTube канал, на кој спортисти кои потрошувачите ќе бидат во можност да се обложи во иднина, облечен фудбал кошули со истакнати Betway лого.Со други зборови, ако тоа изгледа како патка, оди како патка и quacks како патка, тоа е веројатно една патка, без оглед на тоа дали Betway претпочита да го нарекуваат тоа "уредничка содржина."Целта на било која содржина создадена од страна на компанијата за јавна порака е наменет (барем делумно) за реклама; во спротивно зошто би компанија инвестира пари во него на прво место?За Betway да се расправаат на спротивната страна само покажува желба да се избегне вината.За мене, она што најмногу паѓа во врска со оваа ситуација е тоа како лесно да го избегне сето тоа може да се.Операторот користи Ориз во видео на YouTube, бидејќи на нејзиното партнерство со Вест Хем Фудбалски Клуб, на која е главен спонзор од 2015 година.Сепак, Вест Хем има многу играчи на возраст над 25 кој би можел да биде избран за Betway содржината, па зошто да ги собереш 20-годишниот Ориз?Се чини непотребен ризик дека нема да се исплатеше.Сега за сега, единствената казна за Betway е отстранување на видео, но оваа постапка сега стана редовна појава за АС.Во прилог на минатогодишниот Фудбалски Индекс забрана, Корални добиле слична казна во 2019 за реклама смета за "неодговорно и потенцијално штетни;" 32Red имаше две реклами забрани за привлечен за деца и Casumo доживеале слична судбина за реклама се најде за да бидат насочени кон ранливите играчи.Додека АС тековните казна може да биде слично на шамар на рачниот зглоб, на само резултат на постојано скршени регулатива е затегнување на таа регулатива, потенцијално може да води кон имплементација на парични казни за оние кои не успеваат да се придржуваат, или забрана на коцкање реклама заедно.На крајот на краиштата, работа на АС е да се заштитат ранливите да бидат насочени и индустријата треба да работат со регулаторно тело, наместо против неа кокос крик казино ресторани бафет. Betway употреба на YouTube канал за да се привлечат потенцијалните играчи е одличен пример за маркетинг тимот размислува надвор од кутијата.Но, кога станува збор за рекламирање код себе, малку помалку креативност е потребно.Правила се правила. точка едвард казино sarnia онтарио.