спа казино палм спрингс затворање

покер regeln сите во тенџере страна

Kambi користи најдобар на раса безбедност пристап спа казино палм спрингс затворање. Kristian Nylén, извршен ДИРЕКТОР на Kambi, рече: "Ние сме среќни да имаат потпишано компанија од калибар на Сонцето Меѓународни и, притоа, да се зголеми нашата веќе значителни меѓународни стапало.Сонцето International е една од најголемите и најреномираните игри компании во Јужна Африка и латинска Америка, и ние затоа се многу возбудени од страна на потенцијалот на ова ново партнерство спа казино палм спрингс адреса. Kambi груп плц се наведени на Првата ветер Nasdaq Стокхолм под симболот "KAMBI".Компанијата е Сертифицирана Советник е Redeye AB.За Сонцето Меѓународни Сонцето International е една од Африка е најголемиот туризмот, рекреација и игри групи со разновидно портфолио од светска класа установи, луксузни пет-star хотели и современа, добро-се наоѓа казина.Групата, која пионер игри во јужна Африка во 1970-тите, продолжува да биде лидер во областа.Исто така, поставува стандард за хостинг големи меѓународни и локални настани.Сонцето Меѓународни има присуство во латинска Америка, кои почнаа со отварање на Monticello Гранд Казино во Чиле во 2008 година спа казино палм спрингс ca. Kambi вработува повеќе од 600 вработени низ канцеларии во Малта (седиште), Букурешт, Лондон, Манила, Стокхолм и Сиднеј. "Договорот продолжува она што е многу успешен период за Kambi.Не само што сме обезбедени екстензии на некои од нашите клучни клиент договори, но ние сме, исто така, одржува постојан проток на нови клиент победи, илустрираат релевантноста и скалабилност на Kambi Sportsbook." Ентони Leeming, извршен ДИРЕКТОР на Сонцето Меѓународни, додава: "Еден од Сонцето International, изјавил има за цел е да се зголеми големината на нашата онлајн бизнис и во Kambi ние сме убедени сме го избрале вистинскиот партнер за да ни помогне да се постигне оваа цел.
Kambi груп плц се наведени на Првата ветер Nasdaq Стокхолм.Нашите услуги опфаќаат широка понуда од страниците кориснички интерфејс преку шансите составување, клиент интелигенција и управување со ризик, изградена на во-куќата развиен софтвер платформа. По спојувањето со Сон С.
Kambi е 15 клиенти вклучуваат Kindred Група, 888, Paf, Televisa, LeoVegas, Г-Зелена и Наполеон Игри покер regeln сите во тенџере страна. Исто така, во последниве месеци Kambi има потпишано продолжен се занимава со клучните клиенти 888sport, LeoVegas и Paf.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте: Kambi Група Жерар Starkey, Високи Содржини и Комуникација на Менаџерот +44 7720 496 788 www.kambi.com Сонцето Меѓународни Zoleka Skweyiya, Група Комуникации Менаџер +27 11 780 7280 За Kambi Kambi е провајдер на премиум спортски обложувања услуги да лиценцирани B2C игри и коцкање оператори покер regeln 2 paare wer gewinnt. "Kambi има рекорд на пролетта-интернат визионерот Sportsbooks и верувам дека нашите клиенти наскоро ќе имаат пристап до број еден Sportsbook на пазарот." Договорот претставува на осмиот последователни четвртина во која Kambi потпиша нов клиент, кога веќе склучените договори со Greentube, Corredor Empresarial и Бугарија во Национална Лотарија АД во 2017.

SunBet во моментов работи на заштитен технологија, но ќе се пресели на Kambi Sportsbook, поддржан од страна на Bede Игри заднинската платформа, пред да ја стартувате бренд во дополнителни пазари.Понатаму на дигитални надградба, одредби се во местото за roll-out на Kambi е мало производ suite, првично преку Сонцето International, Јужна Африка-врз основа казино одморалишта, проследено со голем број на Сонцето Меѓународниот е мало партнери.Како резултат на договор, Kambi Sportsbook ќе биде живеат во пет континенти, цементирање неговото место како водечки глобален провајдер на премиум спортски обложувања решенија.