Tropicana казино паркинг атлантик сити

црвено правец на казино olympia вашингтон

Мајк О'Neill е донесена надолу Средината-Членки Покер Турнеја Главниот Настан на Tropicana Evansville.Алекс Јенот завршува второпласираниот за вториот следна сезона.Мајк О'Neill резервирале победи во 71-то Средината на Држави Покер Турнеја (MSPT) Главниот Настан.Тој го порази Алекс Јенот во главите-up акција да преземе $67,746 првата награда на Tropicana Казино во Evansville, Индијана. [Image Кредитна: PokerNews]случај познат како Индијана Државна Покер Првенство привлече 251 играчи, обезбедување на 250.000 $за гаранција беше исполнети tropicana казино паркинг атлантик сити.
110 учесници учествуваа во Ден 1А и Крег Spalding се наметна како чип лидер.Кени Смит зграпчи иста чест на крајот на Денот 1B tropicana онлајн казино услуги на клиентите. 49 играчи ќе го направи тоа преку вториот, и последен ден на акција.Кога конечната табела на девет беше постигнат, имаше голем број на интересни приказни да се каже.Актуелниот Heartland Покер Турнеја (HPT) Играч на Годината (POY) Ален Kessler го зеде неговото седиште.Со над $3.1 m во живо на турнирот заработка, а Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) златен прстен и широк спектар на големи конечна табела искуства под појасот, тој бил далеку од искусен играч на маса.Имаше, исто така, двајца играчи одлуки back-to-back конечните табели. MSPT спонзорирани про Ник Pupillo продолжение на неговите неверојатни работи на резервации форма од страна на конечната табела седиште. Pupillo е HPT и WSOPC победник, и има направено на конечната табела на MSPT Главниот Настан на пет наврати, пред тоа, вклучувајќи седмото место заврши во овој случај минатата година.На другиот играч враќа по втор пат беше Алекс Јенот.За прв пат на MSPT падна нивните сидро во Evansville Јенот заврши второпласираниот на Чарли Dawson, и кога тој акумулирано половина на чипови во игра само со шест играчи останатите се појави тој ќе одат на се одмазди дека поразот; Мајк О'Neill имаше други идеи. Pupillo е турнир ќе завршите едно место повисоко од минатата година.Тој се пресели сите-во од исклучување, држејќи KTo, и беше избран за разлика од О'Neill држи AQo.Џим Russler и Скот Брејди наскоро проследено, оставајќи Kessler, Јенот и О'Neill да се борат за следниот час.На крајот тоа беше Пила кој имал plug влечат.Тој се пресели сите-во од на копчето држи 87s и О'Neill погледна надолу за да ја видите каубои.Со Kessler од патот Јенот battened надолу во подготвеност за напад тој се надева ќе го искористам еден чекор понатаму од минатата година.И двајцата играчи биле дури и во чипови, и тоа беше ¥ кои се на почетокот на олово пред O'Neill се најде на двојно се KT>J9. Јенот ќе го удвои назад 99>33, но O'Neill секогаш се чинеше дека имаат право мешавина на картички и да се движи за да остане пред неговиот противник.Конечно пар доби со Јенот држи K9, O'Neill држи АК, и петте заеднички карти подоцна O'Neill беше прогласена за најновите MSPT шампион.Јенот ќе мора да се задоволи со второто место повторно.Конечна Табела Резултати 1.Мајк О'Neill – $67,746 2.Алекс Јени – $39,925 3.Ален Kessler – $22,987 4.Скот Брејди – $18,632 5.Џим Russler – $14,518 6.Ник Pupillo – $12,099 7.Крег Spalding – $9,679 8.Џим Ќе – $7,259 9.Дејвид Dang – $4,839 следната MSPT настан ќе се одржи во Potawatomi Казино, каде 1,100 долари Главниот Настан ќе се одржи во Септември 4-6 црвено правец на казино olympia wa. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre црвено правец на казино olympia вашингтон.