проектот за модернизација на образованието jammer слот машина стан андроид

богатство bay казино biloxi мисисипи

Најновиот развој во Леон Tsoukernik v Мет Кирк правни wrangle вклучувајќи $10m контра-тужба и еден блог пост од Роб Yong.Една Голема за Една Капка се враќа на Светската Серија на Покер (WSOP) во 2018 проектот за модернизација на образованието jammer слот машина стан андроид.

Tsang беше до €м 4.6, и Tsoukernik е само подготвени да ја платиме €1.2 м проектот за модернизација на образованието jammer слот дојде costruire. Tsoukernik е правен тим успешно да се тврди дека на коцкање долг беше unenforceable бидејќи тие двајцата беа без партии, но Судијата дозволи случајот да се продолжи на две тврдења на измамнички поттикнување и стекнување без основ.Значи она што не интелигентна покер играч направи во оваа ситуација?Ќе одат во офанзива.Во средата, Tsoukernik е правен тим одлучи да се нагоре на анте кога тие тужена и АРИЈАТА и Кирк за $10m во штети.На Tsoukernik Тврдат дека Според CardPlayer списание, Tsoukernik е одбрана е дека тој не треба да мора да го плати долгот, бидејќи и двете Кирк и АРИЈАТА conspired да ply казино сопственикот со алкохол додека тој беше толку inebriated тој беше во можност да се избројат неговите магацинот проектот за модернизација на образованието jammer слот машина купи. Само лице кое има платени неговиот депозит да се игра е човек кој има само тужеше АРИЈАТА Resort & Casino во Лас Вегас, и Австралиската покер играч, Мет Кирк, за над $10m во штети.Леон Tsoukernik.Во лето, за време на WSOP, царските Казино сопственикот и Kirk, одигран во Ivey Соба, главите-горе, каде што Австралиската ни е позајмена Tsoukernik $3m, а потоа го освои сите назад.Судските документи покажаа дека Tsoukernik само вратени $1m, и Кирк потоа тужена за други $2м богатство bay казино biloxi мисисипи. Tsang го зеде по преземањето на совет затоа што тоа го направи смисла да се земе нешто, отколку да се изгуби сè.Јас се прашувам дали Кирк беше советувано да го стори истото, и зошто тој го одбра €1 милион, а потоа подоцна се пожали да Yong за неговата одлука.Тоа е, исто така, интересно е да се напомене дека ниту еден од покер играчи кои играле во Tsoukernik v Tsang игри дојде напред за поддршка или партија отворено.Јас сум под претпоставка дека ова е затоа што тие се плашат од Tsoukernik ostracising нив од неговите игри.Инцидентот има разнесено на Твитер со другите високо удели готовина игра аргументи кои се вклучени во дискусијата.Секој твит и коментар јас прочитав страни со Кирк, со тврдење дека Tsoukernik прави за да се биде пијан и уморни се појавува да биде смешен со оглед на тоа колку многу луѓе губат пари играјќи покер кога пијан и уморни.
20-на минути подоцна, Yong наведува дека Кирк, кој беше на телефонот да мистерија повикувачот, му кажува дека договорот е исклучено и Tsoukernik мора да го плати целиот $3m. Yong сугерира дека иако Tsoukernik е веројатно добро за пари, можеби, под околности, Кирк ќе ја прифати $2m и да игра повторно за $1m дека Tsoukernik изгубени во втората сесија.Кирк се согласува богатство bay казино biloxi пред katrina. Yong добива Tsoukernik надвор од креветот и да зборува со него за Кирк е грижи. Tsoukernik не е среќен за да се биде слободен за тоа, а потоа целата работа оди тивко. — Daniel Negreanu (@RealKidPoker) ноември 9, 2017 — Дојл Brunson (@TexDolly) ноември 9, 2017 — Сметка Perkins (Човек) (@bp22) ноември 10, 2017 — Haralabos Voulgaris (@haralabob) ноември 10, 2017 btw, јас би го погоди Мет ги имаше сите своја акција и, исто така, беше уморен на 5am!https://t.co/5jU2QP6s4O — на Фил Galfond (@PhilGalfond) ноември 10, 2017 Тоа е хаос.Сите директорот онлајн покер соби имаат линкови до Tsoukernik, или преку телевизија турнири одржа во царските Казино или преку партнерства поврзување својата поддршка со натпревари се одржува во Сочи, Русија.И тогаш ќе имаат WSOP, повеќето исконски бренд во покер, врзани во мулти-годишен договор со Царот е Казино да биде домаќин на Светската Серија на Покер Европа (WSOPE).Јас претходно изјави дека ставањето Tsoukernik пред и центарот во текот на Една Капка соопштение додека на тужбата е во тек беше маркетинг криза од страна на тим на WSOP.Сега на грешка се чини дека сè повеќе и повеќе монструозниот како човек има тужеше покер пријателски АРИЈАТА, и се користи зборовите "пијан" и "замор" како изговори да не ги плати своите долгови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. "Јас не разбирам зошто Леон би кредитот да се игра; тој имаше $4 МИЛИОНИ + на депозит од рулет добивки." Напиша Yong.Кирк кажано Yong дека играта 'излезе на рака" затоа што Tsoukernik бев многу пијан.